181 - 200 av 341
1...91011...18 Gå till
Sortering

Avslutad | Klassiska – Lördag 19 november 2022

Klubbad för

Smycken Ring

RING, 18K guld, briljantslipade diamanter 0,48 ctv enligt gravyr, ca TW/VS, Bengt Hallberg, Köping 2000, stl 17,5 mm, vikt 8,6 g.

Återropad

Utrop: 5 500 kr

Visa vara

Smycken Halskedja

KEDJA, 18K guld/vitguld, kejsarlänk, längd 83 cm, vikt 38,2 g.

Återropad

Utrop: 20 000 kr

Visa vara

Smycken Collier

COLLIER, 18K guld, 46 briljantslipade diamanter ca 1,82 ctv, ca TW/VVS, design S. Egger, Stockholm 1989, längd 41,5 cm, 63 g.

Återropad

Utrop: 40 000 kr

Visa vara

Smycken Armband

ARMBAND, 18K guld, pansarlänk, 123 briljantslipade diamanter ca 1,86 ctv, ca TW/VVS, Stockholm 1990, längd 18 cm, vikt 24,9 g.

Återropad

Utrop: 20 000 kr

Visa vara

Smycken Ring

RING, 18K guld, 31 briljantslipade diamanter ca 0,70 ctv, ca TW/VVS, Stockholm 1990, stl 15,25 mm, vikt 8,4 g, en diamant med nagg.

Återropad

Utrop: 7 000 kr

Visa vara

Smycken Pärlcollier

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, ca 6,5 mm, lås i 18K guld, åttkantslipade diamanter, längd 115 cm, vikt 43,5 g.

2 500 kr

Utrop: 2 500 kr

Visa vara

Smycken Alliansring

ALLIANSRING, 18K vitguld, 5 briljantslipade diamanter 0,50 ctv, ca TW/SI-P, illusion plate, stl 16,5 mm, vikt 3,0 g.

Återropad

Utrop: 8 700 kr

Visa vara

Smycken Trestensring

RING, 18K vitguld, 3 smaragdslipade diamanter ca 0,97 ctv, ca TCa(K-L)/VS, stl 17,5 mm, vikt 3,6 g.

Återropad

Utrop: 13 800 kr

Visa vara

Smycken Ring

RING, 18K vitguld, ametist, briljantslipade diamanter ca 0,48 ctv, ca W/VS-SI, stl 17 mm, vikt 5,3 g, ametisten med nagg.

Återropad

Utrop: 5 500 kr

Visa vara

Smycken Ring

RING, 18K vitguld, smaragd, briljantslipade diamanter ca 0,90 ctv, ca TW-W/SI-P, stl 17,25 mm, vikt 5,0 g, diamanter med nagg.

Återropad

Utrop: 10 000 kr

Visa vara

Smycken Collier

COLLIER, 18K vitguld, droppslipad smaragd, briljantslipade diamanter ca 0,80 ctv, ca TW-W/VS-SI, längd 44 cm, vikt 13,1 g.

8 000 kr

Utrop: 9 000 kr

Visa vara

Smycken Hänge med kedja

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, korall, briljantslipade diamanter ca 0,13 ctv, ca W/SI, längd 42 cm, vikt 9,2 g.

Återropad

Utrop: 5 500 kr

Visa vara

Smycken Collier

COLLIER, 18K vitguld, boulder opal ca 6,3 ct,10 briljantslipade diamanter ca 0,26 ctv, Claes Liljeroth, Malmö 1991, längd 38 cm, vikt 49,1 g, certifikat.

Återropad

Utrop: 27 000 kr

Visa vara
Utgått

Smycken Collier

H. STERN, collier, 18K guld, carréslipade granater, topaser, ametister, peridoter, turmaliner och citriner, längd 40 cm, vikt 43 g, har blivit reparerad.

Utgått

Visa vara

Silver Övrigt

BELLOTTO, vinkyl för halvbutelj, silver, handtag, Italien, höjd 13 cm, diameter 10 cm, vikt 415,0.

Återropad

Utrop: 6 300 kr

Visa vara

Smycken Örhängen

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca TCr(I)/VS2-SI1, 42 briljantslipade diamanter ca 0,42 ctv, ca TW-Cr/SI-P, diameter 10,7 mm, vikt 4,3 g, stift, mittstenarna med nagg på kuletterna.

Återropad

Utrop: 30 000 kr

Visa vara

Silver Matsilver

OSTRONGAFFLAR, 6 st, silver, bakelit, Frankrike 1900-talets början, längd 15 cm, vikt 109,4 g, sprickor i bakelit.

1 800 kr

Utrop: 2 100 kr

Visa vara

Smycken Ring

RING, 14K vitgutd/guld, baguetteslipade diamanter 1,20 ctv enligt gravyr, ca TW-W/VS, stl 17,25 mm, vikt 6,2 g.

Återropad

Utrop: 13 800 kr

Visa vara

Smycken Övriga

FINGERBORG, 18K guld, karneol, Frans Holm & Co, Göteborg 1875, vikt 3,1 g, etui.

1 300 kr

Utrop: 1 400 kr

Visa vara

Smycken Enstensörhängen

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 0,32 ctv, ca TW-W/SI-P, illusion plate, stift, vikt 1,2 g.

Återropad

Utrop: 5 300 kr

Visa vara

Om auktionen