Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 20 oktober 2022
EFVA ATTLING, hänge med kedja, Little crazy heart pendant, sterlingsilver, längd 38 cm, vikt 3,6 g, etui.
HÄNGE, 18K guld, flaska och två champagneglas, höjd 40 mm, vikt 15,9 g, saknar stämplar.
Visa varaSilver Dosa
TEBURK, sterling silver, niello, lock, höjd 87 mm, vikt 138,2 g, motiv från Sydostasien, beläggningar på insidan.
PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor ca 8 mm, lås och delar i 18K guld, längd 45 cm, vikt 39,5 g.
BIRGER HAGLUND, brosch, sterlingsilver, naturstenar, signerad, mått 40x50 mm, vikt 30,5 g.
PÄRLCOLLIER, odlade pärlor ca 6,5 mm, lås i 14K guld, längd 63 cm, knutet, vikt 36,2 g, säkerhetskedja, lås för 2-radigt collier.
PÄRLCOLLIER, 2-radigt, odlade pärlor 3,5-7,5 mm, doserat, lås i silver med markasiter, längd 45 cm, knutet, vikt 27,9 g.
PÄRLCOLLIER, 2-radigt, odlade pärlor 3,5-6,5 mm, doserat, lås i silver med vit paste, längd 45 cm, knutet, vikt 25,1 g.
PÄRLCOLLIER, färgade odlade sötvattenspärlor, lås i 18K guld, längd 43 cm, vikt 46,8 g, ej knutet.
PÄRLCOLLIER, 2-radigt, odlade pärlor, doserat, lås i förgyllt silver, immitationspärlor, röd paste, längd 45 cm, knutet, vikt 26,8 g.
PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor, lås i sterlingsilver, knutet, längd 42 cm, vikt 41,1 g.
PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor, lås i sterlingsilver, knutet, längd 45 cm, vikt 30,7 g.
TIFFANY & CO, armband, Heart Tag Toggle, sterlingsilver, längd 20 cm, vikt 50,3 g, originalpåse, originaletui.
TIFFANY & CO, collier, sterlingsilver, längd 80 cm, vikt 35,1, originalpåse, originaletui.