901 - 920 av 981
1...454647...50 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 13 september 2022

Klubbad för

Ring 18K tvåfärgad 4,2g Ø17¼ med diamanter 8xca0,02ct åttakantslipade

Utrop: 3 500 kr

Parti guld 18K 33,2g defekt, gravyrer, innehåller sten

Utrop: 17 200 kr

Kedja manglad Figaro 18K 21,5g längd: 50cm bredd: 6mm med karbinhake

Utrop: 13 800 kr

Sockerskrin S830 533,8g, Stämplad AN, Lidköping, år: 1910, höjd: 11cm, oval: 11cm x 15cm, något sned fot på framsidan, nyckel saknas

Utrop: 3 500 kr

Skål på 4 fötter, S830 59,4g höjd: 4,7cm Ø 5cm, en fot är sned, importstämplad

Utrop: 400 kr

Nipperask S830 40,1g höjd: 1,5cm oval 5x6,5cm

225 kr

Utrop: 275 kr

Nipperask S830 18,2g höjd: 1,5cm Ø3,8cm, locket är lite snett

100 kr

Utrop: 125 kr

Bestick 15st S830 397,3g graverade och skador

Utrop: 2 700 kr

Serveringsskedar 2st S830 42,7g 138mm och149mm modell Rosen

225 kr

Utrop: 275 kr

Druvsax S830 48,9g längd: 125mm

Utrop: 350 kr

Kaktång S830 41,4g längd: 147mm

Utrop: 275 kr

Sockertång S830 22,1g längd: 100mm

Utrop: 150 kr

Kaktång S830 58,7g längd: 166mm

Utrop: 400 kr

Bakelsegafflar 11st S830 147,0g längd: 134-136mm, små skador

Utrop: 1 000 kr

Kaffeskedar 12st S830 93,8g längd: 102mm

Utrop: 600 kr

Skedar 5st S830 75,3g längd: 99-127mm olika modeller

Utrop: 500 kr

Kaffeskedar 6st S830 42,5g 110-112mm modell Rosen

Utrop: 275 kr

Kedja Pansar S925 20,6g längd: 45,5cm bredd: 4mm med karbinhake

Utrop: 500 kr

Armband med liten sten S925 43,8g längd: 21cm bredd: 12mm med karbinhake

Utrop: 750 kr

Collier Wiwen Nilsson med bergkristall S925 27,6g 38,5cm, hänget 29mm x 16mm liten skada på ett hörn, stämplad: Wiwen Nilsson, Stearling, Sweden, AN, Lund, U8 (1946)

12 800 kr

Utrop: 13 000 kr