Avslutad | Pant – Tisdag 13 september 2022
Lillian Anshelm (1912-2007). Olja på pannå, signerad.. Motiv Ischia, Italien. Motivets mått ca 36x24cm.Inramad. Visas och hämtas på St: Eriksgatan 20, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans.
Grafiskt blad nr 194/360, oläslig signatur, signerad och daterad -68. Landskapsmotiv. Motivets mått ca 37x52cm. Inramad. Etikett på glas. Visas och hämtas på St: Eriksgatan 20, Sthlm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans.
Mac Hamilton (1952). Grafiskt blad/träsnitt nr 3/20 signerad och daterad 1992. Stilleben. Motivets mått ca 36x55cm. Inramad. Eikett på glas. Visas och hämtas på St: Eriksgatan 20, Sthlm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning Kaplans
Berndt-Rune Jäverbrant (1941-). Grafiskt blad nr 160/460 signerad och daterad -79. Motiv; Riddarholmen, Sthlm. Motivets mått ca 35x48cm. Inramad. Visas och hämtas på St: Eriksg 20, Sthlm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning Kaplans