Avslutad | Moderna – Lördag 8 oktober 2022
Klubbad för
BROSCH, 18K vitguld, smaragd, briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, Erik Thomassons Guld-& Juvelfirma, Stockholm 1959, mått 36x26 mm, vikt 7,6 g, enstaka diamanter har nagg och skador.
ENSTENSRING, 18K vitguld, prinsesslipad diamant 0,20 ct, ca TW/VS, Engelbert, stl 17,25+ mm, vikt 4,4 g.
ALLIANSRING, 18K roséguld, röd orangea briljantslipade diamanter 0,45 ctv, Engelbert, stl 17,5 mm, vikt 3,8 g.
ENSTENSRING,18K vitguld, prinsesslipad diamant 0,12 ct, ca TW/VS, Engelbert, stl 17,25 mm, vikt 3,3 g.