Avslutad | Pant – Tisdag 30 augusti 2022
Kristallkronor, 2 st, 1950-tal, en takarmatur i mässing med prismor, höjd 30 cm, en takrona med höjd 25 cm.Visas och hämtas hos Sefina på Rosenlundsgatan 4, Göteborg. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning.
Ring 18K vitguld brv 7,4g Ø17, med ovalslipad Ceylonsafir 2,74ct, mindre repa på bord, mindre nagg, 16 princessslipade, 1,07ct totalt, Jannerberg Guldsmide, Göteborg, 2004, med kvitto
Collier 18K vitguld 7,8g, ställbar längd 53, 56,5 cm, kedja med integrerat hänge, hjärtan med diamanter 1,49ct totalt, 113x ca 0,01-0,02ct, briljantslipade, karbinhakelås, Balestra, Italien, kedja i behov av omrodiering
Skulptur i Brons, Lejonhanne, signerad Ellis, längd ca 65 cm, höjd ca 30 cm, gjuten på stomme (ej solid).Visas och hämtas hos Sefina på Rosenlundsgatan 4, Göteborg. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning.
Ring 18K 6,2g Ø16½ med diamanter 24xca0,01ct ,4 st är princessslipade
Visa varaParti Guld
Collier 18K 9,2g längd: bredd: med integrerat hänge , defekt, tydliga lödningar i kedja