301 - 320 av 1 027
1...151617...52 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 2 augusti 2022

Klubbad för

Armband X-länk med stav 18K 16,4g 18,6cm 12mm ojämn

6 700 kr

Utrop: 8 000 kr

Klackring 18K 8,3g Ø18¼, visst poleringsbehov

Utrop: 4 200 kr

Parti guld 18K 4g skadat, med silverdel och sten

750 kr

Utrop: 900 kr

Ring 21K 2,1g Ø17¼ skev, med sten

Utrop: 1 100 kr

Parti guld 18K 21,2g gravyr

Utrop: 10 400 kr

Moccasked 12st S830 114g 106mm modell: Princess

Utrop: 800 kr

Kaffeskedar 12st S830 202g 122mm modell: Olga, i schatull

1 100 kr

Utrop: 1 400 kr

Hänge 18K 0,5g 15mm hjärta

225 kr

Utrop: 275 kr

Hänge 18K 1g 10mm vikt

Utrop: 800 kr

Figurin, Royal Copenhagen, design Lotte Benter, Amager flicka, nr. 1317, signerad L Benter 1911, höjd: 23cm bredd: 12cm djup: 14cm, kvinna i regional.Amager bondedräkt sittande på pall. Visas och hämtas hos Sefina, östergatan 35-39,Malmö. Betalas på Kaplans.Medtag kvitto vid hämtning.

Figurin, Royal Copenhagen, design Christian Thomsen, Vallpojke, nr. 1659, signerad, porslin, höjd: 32cm bredd: 20cm djup: 22cm. Visas och hämtas hos Sefina, östergatan 35-39,Malmö. Betalas på Kaplans.Medtag kvitto vid hämtning.

Alliansring 18K vitguld 2,5g Ø16¾, med diamanter 16x ca 0,02ct, briljantslipning

Utrop: 4 000 kr

Silvertacka S999,9 1000,0g, Heraeus, snr 034616

6 600 kr

Utrop: 7 600 kr

Silvertacka S999,9 1000,0g, Heraeus, snr 034646

6 600 kr

Utrop: 7 600 kr

Silvertacka S999,9 1000,0g, Heraeus, snr 034672

6 600 kr

Utrop: 7 600 kr

Silvertacka S999,9 1000,0g, Heraeus, snr 034647

6 700 kr

Utrop: 7 600 kr

Ring 18K 5,6g gravyr

Utrop: 2 900 kr

Armring 18K 17,2g, öppningsbar, mönstrad, bucklor/skador

7 000 kr

Utrop: 8 400 kr

Ring 18K 3,6g med vit sten, skev

1 500 kr

Utrop: 1 800 kr

Kedja flätad 18K trefärgad 14,3g, längd 45,5 cm, bredd 0,4 mm, karbinhakelås, tillverkad i Italien

Utrop: 8 800 kr