Avslutad | Pant – Tisdag 12 juli 2022
Ring 18K 9,3g Ø18, design: Björn Weckström, Lapponia, "Tharsis", med opal (något skadad)
Tissot, damur, 18K, 24mm, quartz (batteribyte behövs), datum, safirglas, boettnr: 1635330, graverad bakboett, svart läderarmband
Tissot, 18K, 34mm, quartz (batteribyte behövs), safirglas, datum, graverad bakboett nit och redlighet, svart läderarmband
Omega, De Ville, damur, 18K, 20x23mm, manuell, något repigt plexiglas, brunt läderarmband med bruksslitage, graverad bakboett
Seiko, Presage, 40mm, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum (återställer ej korrekt), grön urtavla, refnr: SRPE15J1, snr: 021293, länk i stål med viklås, cert -22, manual, box, ytterkartong, extra länkbitar
Ask med lock, Gustasvberg, stengods med silverdekor, serie: Argenta, formgivare: Wilhelm Kåge (1889-1960), ca 9,5x5cm, blomsterdekor, åldersrelaterade krackeleringar
Fat, Gustavsberg, stengods med silverdekor, serie: Argenta, formgivare: Wilhelm Kåge (1889-1960), Ø23,5cm, dekor med lejon
Kaffeskedar 6st S800 111,5g, längd: 118mm, modell: snäcka, bruksslitage, en med defekter
Vas, klart glas, Svenskt Tenn, modell: Dagg, formgivare: Carina Seth Andersson, Ø27cm, höjd: 27cm. Visas och hämtas hos Sefina på Birger Jarlsgatan 12, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans.
Swiss Military, herrur, stål, 40mm, quartz, safirglas, datum, refnr: SM30200.01, svart läderarmband (ej original), box, extra stållänk, extra tygband, international warranty juli -19
Seiko 5, damur, guldfärgat stål, 25mm, automatisk, mineralglas, dag och datum (återställer ej korrekt), refnr: 4207-00x0, snr: 851141, länk i guldfärgat stål med viklås
Klockor Festina
Festina, Chronobike Special Edition, herrur, stål, 43mm, quartz, safirglas, kronograf nollställer ej korrekt, datum återställer ej korrekt, trög krona, små nagg på boett, refnr: F16973, länk i stål med viklås