Avslutad | Moderna – Lördag 8 januari 2000
Klubbad för
RING, 18K vitguld med briljanter totalt ca 1,05 ct samt safir stl 18 1/4 mm. Handgjord signerad.
MARGARETHEBÄGARE, silver invändigt förgylld A Dragsted, Köpenhamn ca 1960 H=/,2 D=8 cm.
SMYCKESET, ring, örhängen, Kedja med hänge, 21K guld med vita stenar CZ, stl 15 3/4mm, L=40cm, i etui