COLLIER, stål / dumortierit / sötvattenspärlor.
Utrop: 750 kr
COLLIER, ståltråd med sötvattenspärlor, stålkulor samt syntetisk akvamarin.
Utrop: 700 kr
BROSCH, utskuren jade.
Utrop: 500 kr
BROSCH, silver handgjord signerad Etsuko Minowa, Stockholm.
Utrop: 900 kr
RING, 18K guld med rubiner, vikt 8 g stl. 17 mm
Utrop: 600 kr
RING, förgyllt silver med granater, stl 16 mm
Utrop: 300 kr
Moderna
Lördag 8 jan 2000
Smycken / Silver / Glas / Konsthantverk
Läs mer
Klubbauktion
Klubbas i Stockholm