61 - 80 av 324
1...345...17 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 30 juli 2022

Klubbad för

ARMBAND, 18K guld, 7 smaragdslipade turmaliner ca 21,0 ctv, längd 18,5 cm, vikt 19 g, säkerhetskedja.

7 000 kr

Utrop: 7 900 kr

RING, 18K guld, 3 smaragdslipade turmaliner, 18 åttkantslipade diamanter ca 0,20 ctv, stl 16,25 mm, vikt 5,3 g, nagg.

3 000 kr

Utrop: 3 200 kr

PÄRLCOLLIER, 3-radigt, odlade pärlor, ca 2,75-8 mm, lås i 18K vitguld med åttknatslipade diamanter, går att ta isär till ett tvåradigt, längd 38,5 -44 cm, vikt 85,5 g.

6 100 kr

Utrop: 4 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 6 ovalslipade granater, onyx,192 briljantslipade diamanter ca 1,14 ctv, höjd 86 mm, vikt 13,5 g, stift.

Utrop: 8 800 kr

HÄNGE, 18K guld, delvis rodinerat, ovalslipade granater, onyx, 61 briljantslipade diamanter ca 0,35 ctv, höjd 57 mm, vikt 4,9 g.

HELALLIANSRING, 18K vitguld, 26 briljantslipade diamanter ca 0,78 ctv, ca W(H)/SI, stl 15,25 mm, vikt 1,5 g.

Utrop: 7 000 kr

ARMBAND, 18K vitguld, 27 ovalslipade safirer 5,70 ctv, 27 briljantslipade diamanter 0,38 ctv, ca Cr/P, längd 18 cm, vikt 6,4 g.

9 000 kr

Utrop: 10 000 kr

RING, 18K guld, briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca TCr-TCa(Cr-L)/VS-SI, stl 15 mm, vikt 11,3 g.

15 000 kr

Utrop: 17 000 kr

RING, 18K vitguld, lapis lazuli, 65 briljantslipade diamanter ca 0,65 ctv, stl 17,25 mm, vikt 11,9 g, ringen har en inre ringskena, en diamant saknas.

Utrop: 6 800 kr

TENNISARMBAND, 14K guld, 42 briljantslipade diamanter ca 4,83 ct ca TW/VVS-VS, längd 18 cm, vikt 15,2 g, några diamanter med skador och nagg.

Utrop: 40 000 kr

ARMBAND, 18K vitguld, 114 briljantslipade diamanter ca 2,12 ctv, ca W-TCa/SI-P, längd 17,5 cm, vikt 9,6 g, enstaka diamanter med nagg.

Utrop: 22 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 24 briljantslipade diamanter ca 0,19 ctv, ca TW-Cr/P, diameter 14 mm, huggies, vikt 1,8 g.

Utrop: 4 300 kr

W.A BOLIN, helalliansring, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 0,57 ctv enligt gravyr, ca TW-W/VS, Stockholm 2007, stl 17 mm, vikt 10,0 g, slitage.

Utrop: 9 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, opaler ca 3,33 ctv, 52 briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca Ca/VS-SI, höjd 30 mm, vikt 4,4 g, stift.

Utrop: 11 200 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,52 ctv, ca TW/VS, stl 15,75 mm, vikt 3,9 g, gravy.

Utrop: 5 500 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,96 ctv, ca TW-Cr/P, hjärtan, höjd 10,6 mm, vikt 3,2 g, stift, svaga fattningar.

Utrop: 5 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, ovalslipade rubiner ca 0,48 ctv, 76 briljantslipade diamanter ca 0,54 ctv, ca TW-TCr/VS-P, höjd 6 mm, vikt 3,4 g, stift, enstaka diamanter med nagg.

Utrop: 9 500 kr

COLLIER, 18K vitguld, South sea pärla, ca 15,4 mm, gammalslipad diamant ca 0,56 ct, ca TCa(L)/nagg och skada vid rondist, längd 45 cm, vikt 7,7 g.

Utrop: 10 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 36 briljantslipade diamanter ca 0,49 ctv, ca TW-Cr/P, diameter 14 mm, huggies, vikt 2,3 g, några diamanter med inneslutningar som når ytan samt naturliga håligheter.

6 600 kr

Utrop: 6 400 kr

COLLIER, 18K vitguld, onyx, 2 baguetteslipade diamanter ca 0,05 ctv, 32 åttkantslipade diamanter ca 0,14 ctv, längd 38,5 - 46 cm, vikt 2,2 g.

Utrop: 4 500 kr