201 - 208 av 208
1...91011 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 11 juni 2022

Klubbad för

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss Made T), Ref nr. 69173, Serie nr. W574465, Cal 2135, Verk nr. 3230840, Boett nr. 69000A, damur, 26 mm, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, skadad urtavla, Jubileelänk (se bild), viklås, Ref nr. 62523D-18-V2/468B, ca 1996.

22 500 kr

Utrop: 22 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Date, Ref nr. 6917, Serie nr. 4479591, Cal 2030, Verk nr. S01471M, Boett nr. 6900, damur, 26 mm, stål/guld, automatisk, plexiglas, datum, utbytt urtavla/visare/urverk (Luminova), utbytt boett (nytt serienummer), Jubileelänk, viklås (2003), Ref nr. 62523D-AD3/468 B, ca 1979.

Utrop: 21 000 kr

ROLEX, Oysterquartz, Datejust (T Swiss Made T), Chronometer, Ref nr. 17013, Serie nr. 7655748, Cal 5035, Verk nr. 0034162, Boett nr. 17000 B, herrur, 36 mm, stål/guld, quartz, safirglas (nagg), datum, skadad urtavla, integrerad originallänk, viklås (2009), Ref nr. 17013B-18-LT6, ca 1982.

37 000 kr

Utrop: 38 000 kr

OMEGA, herrur, 35,5 mm, Cal 265, Serie nr. 11666787, Ref nr. CK 2536, Boett nr. 2536-3, stål (Staybrite), manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1949.

Utrop: 3 600 kr

OMEGA, Seamaster, Cal 267, Serie nr. 16939425, Ref nr. CK 2937, Boett nr. 2937-1, herrur, 36 mm, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1958.

3 500 kr

Utrop: 3 600 kr

OMEGA, Speedmaster, Day-Date, "Tachymetre", Cal 1151, Serie nr. 56931624, Ref nr. ST 375.0084, Boett nr. 175.0084 / 375.0084, kronograf, herrur, 39 mm, stål, automatisk, safirglas, dag, datum, månad, 24-timmarsvisning, originallänk (185 mm), viklås, Ref nr. 1562/850, ca 2000.

22 000 kr

Utrop: 23 000 kr

Klockor Juvenia

JUVENIA, herrur, 25 x 29,5 (38) mm, Cal 604, Boett nr. 679652, 18K vitguld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1965.

3 600 kr

Utrop: 3 700 kr

SEIKO, Prospex, Diver´s 200m, "55 th Anniversary", Cal 6R35, Serie nr. 3778/5500, Ref nr. SPB183J1, Boett nr. 6R35-01G0, herrur, 43 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, originallänk, viklås, gummiband, cert, april 2022, box. Limiterad och numrerad (Nr. 3778/5500).

8 600 kr

Utrop: 8 700 kr