Avslutad | Pant – Tisdag 12 april 2022
Elide Hortsman 17 Jewels Incabloc Armbandsur Ø30mm manuell, stål, boettnr: 812-6079-2, flexlänk i stål, går ej.
Klockor Nilax
Nilax Unitas Armbandsur Ø21mm manuell, liten sekundvisare, boettnr: 68082, stål, defekt länk i stål med viklås, går ej.
Zerian 17 Rubies Armbandsur Ø30mm manuell, boettnr: 6011, stål, missfärgad urtavla, utan länk, går ej
Camy Geneva 25 Jewels Armbandsur Ø32mm automat, datum, stål, boettnr:7435 med flexband i stål, repigt plastglas med hårt slitage, defekt krona.
Orrefors Kristall skål design: Gunnar Cyrén höjd: 14cm Ø235mm modell: Sofiero numrerad: GC3807-12 med litet nagg
Skål, Stockholm Aquatic från Stelton, formgivare: Bernadotte & Kylberg. Målad emalj och blank aluminium, höjd 7cm Ø20cm
Fyrklövern ytterfoder 4st "Carl von Linné, calluna Vulgaris". Mått: Ø117mm och Ø87mm år: 1981-1984