Avslutad | Pant – Tisdag 12 april 2022
Rolex Oyster Precision stål manuell, 34mm, snr 2042542 modellnr: 6426, tidig oyster-länk 19cm, ett par mindre repor på plastglas cert 27/3 1974 ASU 20 ( senare Douglas Krook Malmö), med originalbox
Rörstrand tallrikar 10st, olika modeller såsom Japan 6st, Shanghai 1st ovalt 28x21,5cm, 2st runda 23,5cm ,(1nagg,1 spricka), 1 Landskapsdräkt 27cm
Silverbestick 925S modell Olga, 6 knivar 212mm, 6 Gafflar 180mm, 6 Skedar 182mm, bruttovikt 995g
Silverbestick S925 ungerska stämplar 39 delar, 18 gafflar 212mm, 6 matskedar 213mm, 9 bordskedar 185mm annan modell, 6st teskedar 148mm annan modell, gravyr ca 2550gr
Silverbestick i silver kaffeskedar modell Olga 12st , 122mm, 202g
Visa varaÖvrigt Övrigt
Träskrin infällda olika fanerer och intarsia, 19x12,5cm höjd 10cm, med nyckel , fackinsats