Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 21 april 2022
RING, 18K vitguld, 5 briljantslipade diamanter ca 0,80 ctv, ca W/VS-SI, flera diamater med skador, stl 17,5 mm, vikt 5,8 g.
ALLIANSRING, 18K vitguld, 8 briljantslipade diamanter ca 0,16 ctv, ca W/VS, stl 17 mm, vikt 3,2 g.
ALLIANSRING, 18K vitguld, 5 briljantslipade diamanter ca 0,70 ctv, ca W-TCr/SI, stl 17 mm, vikt 7,0 g, 1 diamant har nagg på kuletten.
PANDORA, armband, sterlingsilver, 12 berlocker, cubic zirkoner, längd 19 cm, vikt 45,4 g.
RING, 18K rodinerat guld, rosa safir, 18 briljantslipade diamanter ca 0,08 ctv, stl 16,75 mm, vikt 1,9 g.
HÄNGE, sterlingsilver, opak rubin, laois lazuli, pärlor, kors, höjd 51 mm, vikt 12,9 g. rubinen med sprickor och inneslutnigar som når ytan.
Smycken Nål
NÅL, 18K guld, pärla ca 5 mm, antikslipad diamant ca 0,23 ct, vikt 1,9 g, diamanten har en skada på rondisten.
HÄNGE, 14K guld/platina, odlade pärlor, rosenslipade diamanter, höjd 26 mm, vikt 1,5 g.
ÖRHÄNGEN, guld, rubiner, diamanter, clips med stift, vikt 4,0 g, diamanter med skador.
RING, 18K guld, carréslipade blå safirer, briljantslipade diamanter 0,06 ctv, ca TW/VS, stl 17,25 mm, vikt 5,3 g.
ALLIANSRING, 14K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,13 ctv, ca W/SI, stl 17,75 mm, vikt 1,7 g.
HÄNGE MED KEDJA, sterling silver, hänget Efva Attling hästsko med texten "Take No Shit", 1,8 mm ankarkedja längd 41 cm, kedjan ej Efva Atlling.