Avslutad | Pant – Tisdag 15 mars 2022
Efterrättsknivar 12st i silver 567,9g, 160mm, formgivare: Sven-Arne Gillgren, modell: Ambassad, GAB, Stockholm 1963
Matgafflar 12st i silver 671,3g, 180mm, formgivare: Sven-Arne Gillgren, modell: Ambassad, GAB, Stockholm
Matknivar 13st i silver 880,7g 195mm, formgivare: Sven-Arne Gillgren. modell: Ambassad, GAB, Stockholm 1960
Bordskedar 13st i silver 497,4g 182mm, formgivare: Sven-Arne Gillgren, modell: Ambassad, GAB, Stockholm 1960
Matsekdar 6st i silver 446,4g 195mm, formgivare: Sven-Arne Gillgren, modell: Ambassad, GAB, Stockholm 1958
Efterrättsskedar 12st 449,4g 155mm, formgivare: Sven-Arne Gillgren, modell: Ambassad, GAB, Stockholm 1963
Teskedar 12st i silver 337,1g 155mm, formgivare: Sven-Arne Gillgren, modell: Ambassad, GAB, Stockholm 1958
Kniv 1st i silver 57,3g 200mm, formgivare: Sven-Arne Gillgren, modell: Ambassad, GAB, Stockholm 1958
Smörknivar 2st i sivler 82,8g 162mm, formgivare: Sven-Arne Gillgren, modell: Ambassad, GAB, Stockholm 1959
Smörknivar 2st i sivler 85,4g 162mm, formgivare: Sven-Arne Gillgren, modell: Ambassad, GAB, Stockholm 1959
Smörknivar 2st i sivler 84,8g 162mm, formgivare: Sven-Arne Gillgren, modell: Ambassad, GAB, Stockholm 1959
Smörknivar 2st i sivler 85,3g 162mm, formgivare: Sven-Arne Gillgren, modell: Ambassad, GAB, Stockholm 1959
Smörknivar 2st i sivler 85,9g 162mm, formgivare: Sven-Arne Gillgren, modell: Ambassad, GAB, Stockholm 1959
Smörknivar 2st i sivler 81,2g 162mm, formgivare: Sven-Arne Gillgren, modell: Ambassad, GAB, Stockholm 1959
Breitling, SuperOcean, stål, 42mm, 50 atm / 500m, referns nr. A17366D71O1S1, serie nr. 6264646, automatisk (COSC), Cal. Breitling 17, safirglas, datum, gummiband med bygelspänne i stål, box, ytterbox, manual, certifikat -20
Klockor Heuer
TAG Heuer, Carrera, Caliber 16, 43mm, stål, svart urtavla, safirglas, automatisk, kronograf, dag/datum, 25 juv, referns nr. CV2A10.BA0796, serie nr. EPP4699, stålarmband med viklås, bruksskick, certifikat (2012, Italien), manual, box, ytterkartong
Klockor Lagonda
Lagonda, De Lyx, 34 mm, brv 28,6g, 18K guld, Cal ETA 2391, Boett nr. 210, manuell, plexiglas (repor/spricka), skadad urtavla, läderband (slitet), bygelspänne i metal,ca 60-tal
Certina, Priska Gent, 14K, 33,5mm, brv 28,3g, silverfärgad urtavla, kvarts (går ej), datum, Ref nr. C158.9289.65, Boett nr. EOL 158.9289.65, med läderarmband med bygelspänne i guldpläterat stål, box
Omega, Seamaster, 23,5 x 24,5mm, guld på stål, 20 Micron, quartz, Cal. 1380, mineralglas, repor, boett nr. 5960034 7960829, serie nr. 45637450, med läderband med bygelspänne i metal, slitet