Avslutad | Pant – Tisdag 15 mars 2022
Konst Skulpturer
Skulptur signerad A.Arle (Asmund Arle), Herman Bergmans gjuteri, nyfött barn ca21cm, mörkpatinerad brons
Lena Cronqvist 8st signerade skissblad, 1 Guache sjukhusrum, 1 Tusch kor, 1 Spegelbild, 1 Sjukhus gift par (riven kant), 1 Kvinnor bord kaffe/snaps, 1 Sjukhusbesök, 1 Bussfärd
Fender Jazzmaster med svajarm, sunburst i mjukt fodral , snr MX20001861, Mexico
Fender Stratocaster , snr MX19142217, made in Mexico, med svajarm, 3-lagrat plektrums i mjukt fodral
Ring 18K 13,5g Efva Attling, Carpe Diem, Ø19, bredd: 5mm, i originalask, några smårepor finns på sidor
Såsslev 1st i silver, 69,4g, 170mm, formgivare: Sven-Arne Gillgren, modell: Ambassad, GAB, Stockholm 1963
Såsslev 1st i silver, 69,4g, 170mm, formgivare: Sven-Arne Gillgren, modell: Ambassad, GAB, Stockholm 1958
Humminbird Onix8 CXI NT , SD-kort C-map Jeppesen, SDkort Naivionics Sweden south & Germany, svensk manual Onix, cd-rom manual, navigator till båt,
Förrättsgafflar 12st i silver 382,3g, 150mm, fromgivare: Sven-Arne Gillgren, modell: Ambassad, GAB Stockholm 1960