Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 24 mars 2022
COLLIER, diskformade odlade sötvattenspärlor, lås i sterlingsilver, knutet, längd 45 cm.
COLLIER, odlade sötvattenspärlor, rosenkvarts, lås i sterlingsilver, trädd på vajer, längd 61 cm.
PÄRLCOLLIER, färgade odlade sötvattenspärlor, lås i sterlingsilver, trädd på vajer, längd 59 cm.
COLLIER, odlade sötvattenspärlor, fluorit, lås i sterlingsilver, trädd på vajer, längd 55 cm.
COLLIER, behandlad natursten, matterad onyx, lås samt detaljer i sterlingsilver, längd 54 cm.
COLLIER, odlade sötvattenspärlor ca 11 mm, lås samt detaljer i sterlingsilver, knutet, längd 45 cm.
PÄRLCOLLIER, odlade något barocka sötvattenspärlor ca 11,5-12 mm, längd 43 cm, magnetlås i förgylld sterlingsilver, vikt 90,8 g, knutet.
PÄRLCOLLIER, färgade odlade sötvattenspärlor ca 7 mm, trädd på vajer, längd 64 cm.
PÄRLCOLLIER, ovala odlade sötvattenspärlor, lås i sterlingsilver, trädd på vajer, längd 61 cm.
COLLIER, onyx, ovala röda glasdiskar, lås i sterlingsilver, trädd på vajer, längd 59 cm.
COLLIER, odlade sötvattenspärlor, lapis lazuli, lås samt detaljer i sterlingsilver, trädd på vajer, längd 54 cm.
BROSCH, Stjärna, gulmetall, granater, 37x37 mm, vikt 4,4 g, några granater med skador och nagg.
COLLIER, onyx, färgad howlite, lås samt detaljer i sterlingsilver, trädd på vajer, längd 58 cm.
ARMRING, ca 10K roséguld, diamanter, innermått 6 x 5 cm, vikt 4,2 g, en av dom två större diamanterna är skadad.