41 - 60 av 291
1234...15 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 12 mars 2022

Klubbad för

CARTIER, ring, Tank, 18K guld, citrin, ref nr G03615, stl 15,5 mm (49) vikt 12,2 g, citrinen är trasig.

Utrop: 5 600 kr

PASQUALE BRUNI, örhängen, Star Stella, 18K vitguld, bruna samt vita briljantslipade diamanter ca 2,00 ctv, höjd 21 mm, vikt 18,6 g, stift/clips, går att användas som clips, enstaka diamanter med nagg.

Utrop: 17 000 kr

ENGELBERT, hänge med kedja, Love Letter, bokstaven C, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 0,03 ctv, ca TW/VS, certifikat, längd 45 cm, vikt 2,3 g, originaletui.

2 300 kr

Utrop: 2 100 kr

RING, 18K vitguld, ascherslipad diamant ca 1,01 ct, ca TW(F)/VVS1, 58 briljantslipade diamanter ca 0,55 ctv, stl 17 mm, vikt 4,2 g.

Utrop: 50 000 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 1,02 ct, Light Yellowish Brown/VS2, stl 17 mm, vikt 6,1 g.

Utrop: 16 600 kr

RING, 18K vitguld, navetteslipad diamant ca 1,09 ct, Very Light Pinkish Brown/VS1, briljantslipade diamanter ca 1,20 ctv, ca TW-W/VS-SI, stl 17 mm, vikt 4,5 g.

Utrop: 29 000 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 53 briljantslipade diamanter ca 5,30 ct ca TW-TCr/VS-SI, längd 16,7 cm, enstaka diamanter med nagg och skador.

54 000 kr

Utrop: 60 000 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 1,00 ct, ca Cr(J)/SI2, stl 16,5 mm, natural och extrafasett vid rondisten, tjock rondist.

Utrop: 20 000 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,91 ct, ca TW(G)/P1, stl 16,75 mm, vikt 4,8 g, tjock rondist, nagg på rondisten.

Utrop: 11 800 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, biljantslipad diamant ca 1,46 ct, ca TW(G)/P1-P2, längd 44 cm, 5,9 g.

20 000 kr

Utrop: 20 000 kr

BVLGARI, ring, B.zero 1, 18K guld, 4 - band, stl 16 mm (51), vikt 12 g.

13 600 kr

Utrop: 11 000 kr

OLE LYNGGAARD, pärlcollier och lås, odlade pärlor ca 7,5-8,0 mm, lås i 18K guld med briljantslipad diamant ca 0,04 ct, ca TW/VS, längd 47 cm, dobbar, låsets vikt 5,7 g, originalpåse.

8 100 kr

Utrop: 7 700 kr

ARMBAND, 18K guld, briljantslipade diamanter ca 0,12 ctv, ca TW-TCr/P, längd 16,5-19,5 cm, vikt 1,8 g.

Utrop: 4 800 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,72 ctv, ca TW-Cr/P, diameter 19 mm, vikt 4,2 g, huggies.

Utrop: 10 000 kr

Smycken Enstaka örhänge

BVLGARI, enstaka örhänge, B.Zero1, 18K vitguld, diameter 15 mm, vikt 4,1 g, huggie, slitage, originaletui och ytterkartong.

2 800 kr

Utrop: 2 500 kr

COLLIER, 18K vitguld, rund ankarlänk, kuddslipad diamant 0,52 ct, River(E)/IF, GIA dossier 1373119348, längd 45,5 cm, vikt 10,0 g.

Utrop: 19 000 kr

ARMRING, silver, bergkristall, Alton, Falköping 1967, diam 60 mm, vikt 23,9 g.

900 kr

Utrop: 900 kr

ARMRING, öppningsbar, 18K vitguld, 25 briljantslipade diamanter ca 2,20 ctv, ca TW-TCr/SI-P, stl 6,0x5,5 cm, vikt 17,9 g, enstaka diamanter har nagg.

Utrop: 21 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 40 briljantslipade diamanter ca 0,71 ctv, ca TW-Cr/P, diameter 16 mm, vikt 1,9 g, huggies.

6 900 kr

Utrop: 6 800 kr

ARMBAND, 18K guld, 5 briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, TW-TCr/SI-P, längd 16,5-19,5 cm, vikt 1,7 g.

5 200 kr

Utrop: 5 900 kr