Avslutad | Pant – Tisdag 15 februari 2022
Armband 21K 4,4g längd: 18-19,5cm, bredd: 1mm, integrerat hänge Ø 16mm, med stenar
Visa varaKlockor Emporio Armani
Emporio Armani AR 2460, Ø4mm, stål, kronograf , datum, mineralglas, länk 17cm bredd: 21-23mm, dubbelt viklås, serienr: 111609, graverad
Klockor Chopard
Herrur, Chopard Mille Miglia GT XL, Chronometer, Chronograph, Datum, 10ATM, Stål med gummiband, 44mm, Ref: 8489, Serienummer: 1247/2007 1250119, box, original tryckmätare medföljer, originalkudde saknas.
Breitling Navitimer chronometer, stål med pärlglasring i guld, navitimerlänk, inkl viklås, gummirem, extra länkbit navitimer, cert 2020 01 23,modell U17326211--M1A1 manual, box och ask. kvitto från Bergströms ur 2020-01-23
Breitling SuperOcean Automatic 44, A17367, serienr:6398765, skyddsplast kvar, heliumventil, länk 21cm,warranty card ir-kod, i ask med ytterkartong, från Uret 2021
Rolex Datejust 16233, 36mm, guld/stål, länk 16,5cm +8mm till -12mm, T3 6252311-18, automat, safirglas, snr S599404.
Rolex, Oyster Pepetual, 34mm, stål, ref nr. 114200, serie nr. 542343V2, svart urtavla, automatisk, Cal 3130, Oysterlänk med viklås, mindre brukksslitage, kortad, extra länkbitar medföljer, cert - 19 (landskod 321), kvitto, manual, tag, skyddsring, box, y
Omega, Speedmaster Date, stål, 40mm, s.k. "Panda Dial", automatisk, cal. 1164 ref nr.3210.51.00, kronograf, tachy, datum, serie nr. 84549884, safirglas, stålarmband med viklås, cert 2015, pictrogram, med box, ytterkartong, manual, servicekvitto 2021-05-04
Klockor Heuer
TAG Heuer, Aquaracer, stål, 41mm, svart urtavla, ref nr. WAY111A.BA0928, boett nr. WML0385 serie nr. 4XQT-FCXC-KHDP (cert), kvarts, datum, amband i stål, viklås, kortad (med extra länkbitar), safirglas, med box, ytterkartong, tag, cert -20, nästan nyskick
Lideste, Carrara RG 40, 40mm, stål, pläterad i Roséguld, kvarts, ref nr. LPC40002, Serie nr. PE367C086RG, urtavla av Carrara marmor, Italienskt läderband med bygelspänne
Fickur, Levrette, 18K, brv 60,0g 49mm, defekt urtavla, liten sekund, manuell, stannar sporadiskt, behov av service, plexiglas, boett nr. 611149 50, monogram, yttre & inre boett 18K
Fritid Verktyg
Skruvnycklar, 27st fasta U-ringnycklar, ringnycklar, i varierande bruksskick, flera dubletter i storlek, Ø 8 mm - 18 mm . Ej med på visning.
Tvillingring 18K vitguld brv 1,8g Ø15½, med diamanter 2x ca 0,48ct, totalt 0,95ct enligt gravyr, briljantslipade, Petterssons Eftr Juvelerar, Stockholm, 1954
Fritid Verktyg
Skruvnycklar, 7st fasta U-ringnycklar, ringnycklar, bruksskick, av olika märken, 18 mm - 27 mm . Ej med på visning.
Fritid Verktyg
Hylsnycklar, 29st 1/2-tums, 10 - 32 mm, med 2st spärrskaft, 29st 1/4-tums med spärrskaft, bruksskick, delvis dubbletter i storlek, av olika märken. . Ej med på visning.
Helalliansring 18K vitguld 1,7g Ø15¼ mönstrad med diamanter 33x ca 0,01ct, åttkantslipade, Hallbergs, Stockholm , tidigt 1900-tal