101 - 120 av 519
1...567...26 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 24 februari 2022

Klubbad för

C F CARLMAN, alliansring, 8 briljantslipade diamanter 0,32 ctv enligt gravyr, ca TW/VS, Stockholm 1979, stl 18,5 mm, vikt 3,6 g.

Utrop: 3 400 kr

CARMOSÉRING, 18K vitguld, ovalslipad safir, briljantslipade diamanter 0,36 ctv enligt gravyr, ca W/VS, stl 19 mm, vikt 2,1 g, safir med nagg, enstaka diamanter med nagg och skador.

Utrop: 3 400 kr

ANTON MICHELSEN, armring, blad, sterlingsilver, signerad Sengel, Stockholm 1954, 6x6,5 cm, vikt 31,8 g.

1 100 kr

Utrop: 700 kr

ANTON MICHELSEN, brosch, blad, sterlingsilver, signerad Sengel, Stockholm 1955, 74x40 mm, vikt 11,4 g.

500 kr

Utrop: 350 kr

EFVA ATTLING, hänge, Midi Cross, sterlingsilver, signerat, höjd 28 mm, vikt 1,2 g.

Utrop: 350 kr

RING, 18K roséguld, ovalslipad ametist ca 0,65 ct, 2 prinsesslipade diamaner ca 0,12 ctv, stl 16,75 mm, vikt 1,6 g.

2 200 kr

Utrop: 2 500 kr

ENSTENSRING, 14K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,20 ct, ca TCr(I)/P1, stl 17,25 mm, vikt 1,8 g.

Utrop: 1 700 kr

GEORG JENSEN, hänge med kedja, sterlingsilver, höjd på hänget 27 mm, längd på kedjan 520 mm, vikt 13,7 g, originaletui, kedjan är ej original och har slitage.

Utrop: 700 kr

BROSCH, 18K guld, rosenslipad diamant, svart emalj, mått 15x30 mm, vikt 4,0 g, skadad emalj.

Utrop: 2 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, diameter ca 7,9 mm, vikt 0,8 g.

RING, 9K guld, fasetterad topas, åttkantslipade diamanter av låg kvalite, stl 17 mm, vikt 3,3 g.

1 000 kr

Utrop: 450 kr

RING, 9K guld/vitguld, 15 briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv enligt gravyr, ca Cr-TCape/P, stl 17,75 mm, vikt 3,2 g.

1 100 kr

Utrop: 800 kr

Smyckestillbehör Övrigt

LUPP, mässing, 10x förstoring, 30x21 mm, plastetui.

250 kr

Utrop: 300 kr

FÖRSTORINGSGLAS, mässing, pärlemor, diameter 10,5 cm, längd 21 cm.

375 kr

Utrop: 300 kr

Smyckestillbehör Övrigt

VÅG, bland annat gram och carat, mäter till hundradelar, maxkapacitet 500 g, mått ca 12,7 x 7,7 cm, ink batterier, vikt 116 g.

250 kr

Utrop: 300 kr

Smyckestillbehör Övrigt

LUPP, stål, 10x förstoring, 30x21 mm, vikt 29,1 g.

300 kr

Utrop: 300 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 9K guld, odlade knappformade sötvattenspärlor ca 12 mm, stift, vikt 4,2 g.

Utrop: 400 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 9K guld, odlade knappformade sötvattenspärlor ca 12 mm, stift, vikt 4,0 g.

Utrop: 400 kr

BROSCH, 18K vitguld, odlade pärlor, 2 åttkantslipade diamanter ca 0,04 ctv, Stigbert, längd 34 mm, vikt 4,6 g.

Utrop: 1 800 kr

ARMBAND, sterlingsilver, elefanter, längd 19,5 cm, vikt 14,5 g.

1 100 kr

Utrop: 400 kr