81 - 100 av 519
1...456...26 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 24 februari 2022

Klubbad för

ÖRHÄNGEN, silver, ametister, markasiter, Konrad Wahlström, Stockholm 1955, höjd 4,0 cm, vikt 4,6 g, skruvmekansim.

500 kr

Utrop: 350 kr

GERT THYSELL, armring, sterlingsilver, syntetisk spinell, Gussi, Malmö 1972, stl 6,5x6,5 cm, vikt 24,3 g.

750 kr

Utrop: 450 kr

Smycken Slipshållare

SLIPSHÅLLARE, 18K guld/metall, delvis rodierat, längd 62 mm, vikt 5,9 g.

Utrop: 1 000 kr

RING, 14K guld, ovalslipad ametist, 2 åttkantslipade diamanter, stl 18,5 mm, vikt 2,9 g.

1 900 kr

Utrop: 1 800 kr

TRESTENSRING, vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,75 ctv, ca TW/SI, stl 17,5 mm, vikt 3,5 g, mittstenen är skadad och de andra har nagg.

5 100 kr

Utrop: 3 400 kr

RING, 14K guld, ovalslipad turmalin ca 4,50 ct, 18 briljantslipade diamanter ca 0,18 ctv, ca W-TCa/P, stl 17,25+ mm, vikt 4,8 g, nagg på turmalinen.

Utrop: 2 800 kr

ARMRING, ca 10K roséguld, diamanter, innermått 6 x 5 cm, vikt 4,2 g, en av dom två större diamanterna är skadad.

Utrop: 1 700 kr

RING, låghaltigt vitguld ca 11K, smaragd, åttkantslipade diamanter, stl 17,5 mm, vikt 4,5 g.

5 100 kr

Utrop: 1 200 kr

PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor ca 9,5-10 mm, längd 44 cm, lås i silver / vitmetall, vikt 58,8 g, knutet.

850 kr

Utrop: 800 kr

STEN & LAINE, hänge/kedja och örhängen, silver, bergkristaller, Karl Laine, Finland, längd 42 cm, stift, vikt 19,9 g.

475 kr

Utrop: 450 kr

SMYCKESET, collier och örhängen, pärlemor, brunsvart sten, färgade glaspärlor, längd 43 cm, krokar, örhängena saknar ett segment.

Utrop: 350 kr

Ädelstenar Safirer

OBEHANDLAD SAFIR, ovalslipad, 1,14 ct, 6,31x5,76x3,48 mm, ursprung Sri Lanka, små nagg.

Utrop: 1 700 kr

Ädelstenar Safirer

OBEHANDLAD SAFIR, ovalslipad, 1,16 ct, 7,65x4,85x3,18 mm, ursprung Sri Lanka, små nagg.

Utrop: 1 500 kr

Ädelstenar Safirer

OBEHANDLAD SAFIR, ovalslipad, 1,20 ct, 7,04x5,13x3,35 mm, ursprung Sri Lanka, små nagg.

Utrop: 1 700 kr

Ädelstenar Safirer

OBEHANDLAD SAFIR, rund blandslipning, 1,65 ct, 6,09x5,66x5,19 mm, ursprung Sri Lanka, små nagg på paviljogen.

Utrop: 1 700 kr

Ädelstenar Safirer

OBEHANDLAD SAFIR, ovalslipad, 2,07 ct, 7,25x5,11x5,38 mm, ursprung Sri Lanka, små skador vid rondisten.

Utrop: 2 000 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 5 briljantslipade diamanter 0,65 ctv enligt gravyr, ca TCa/VS, stl 17,75 mm, vikt 4,1 g, behov av rodinering.

4 000 kr

Utrop: 4 400 kr

RING, 18K guld, briljant och åttkantslipade diamanter ca 0,25 ctv, ca W/SI-P, stl 17,75+ mm, vikt 2,3 g.

1 600 kr

Utrop: 1 500 kr

PÄRLCOLLIER, odlade något barocka sötvattenspärlor ca 11,5-12 mm, längd 43 cm, magnetlås i förgylld sterlingsilver, vikt 90,8 g, knutet.

Utrop: 900 kr

IVAR T HOLTH, brosch, fjäril, förgyllt sterlingsilver, emalj, Norge, Oslo, 40x22 mm, vikt 6,5 g.

750 kr

Utrop: 350 kr