Avslutad | Moderna – Lördag 18 december 2021
OLE LYNGGARD, armband, grått siden, Sweet Drops, Blackberry, oxiderat sterlingsilver, 7 briljantslipade diamanter 0,07 ctv, ca TW/VS, längd 41 cm, vikt 18,7 g, etui.
OLE LYNGGARD, armband, lila läder, Sweet Drops, 18K vitguld, fasetterad ametist, briljatslipad diamant ca 0,015 ct, caTW/VS, längd 40 cm, vikt 13,9 g.
OLE LYNGGAARD, armband, svart läder, längd 22 cm, vikt 5,5 g, originaletui med fyra fack.
EFVA ATTLING, ring, Sunflower, 18K guld, signerad, stl 17,5 mm, vikt 4,9 g, originaletui.
ÖRHÄNGEN, 14K vitguld, briljant- och baguetteslipade diamanter ca 2,00 ctv, ca TW-Ca/VS-P, diam 21 mm, vikt 13,4 g, huggies, enstaka diamanter med nagg.
RING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 1,68 ctv enligt gravyr, ca TW-TCa/VS-SI, stl 17,25 mm, vikt 5,2 g.
ARMBAND, 18K rodinerat guld, ankarlänk, längd 18,5 cm, vikt 23,6 g, 2 länkdelar medföljer.
TIFFANY & CO, ring, Atlas, sterlingsilver, stl 17,5 mm, vikt 10,4 g, påse, originaletui.
MIMÍ, ring, sterlingsilver, odlad pärla, briljantslipade diamanter ca 0,09 ctv, stl ca 17 mm, vikt 6,6 g, påse, etui.
BREUNING, örhängen, rodierat sterlingsilver, delvis matterade, Tyskland, höjd 19 mm, vikt 10,4 g, stift med clips.
BREUNING, örhängen, rodierat sterlingsilver, baguetteslipade topaser, Tyskland, bredd 4,6 mm, höjd 16 mm, vikt 7,8 g, huggies.
TENNISARMBAND, 18K vitguld, 49 briljantslipade diamanter ca 6,20 ctv, ca River-W/SI-P, längd 18 cm, vikt 9,8 g, enstaka diamanter med nagg.