Avslutad | Moderna – Lördag 18 december 2021
EFVA ATTLING, collier, Love Bowl Necklace, 18K guld, briljantslipade diamanter ca 0,37 ctv, ca TW/SI, längd 42-46 cm, vikt 5,4 g, originaletui, ytterkartong, butiks certifikat.
ÖRHÄNGEN, 18K guld, 22 briljantslipade diamanter ca 0,65 ctv, ca TW-TCr(G-I)/VS, stift, vikt 3,3 g.
TENNISARMBAND, 18K vitguld, 49 briljantslipade diamanter ca 4,23 ctv, ca TW-W/VVS-VS, längd 16 cm, vikt 14 g.
OLE LYNGGAARD, ring, Rustik, 18K guld/vitguld, briljantslipad diamant 0,08 ct, W/VS, stl 17,25 mm, vikt 9,8 g.
GEORG JENSEN, örhängen, Forget me knot, sterlingsilver, design Torun Hübe-Bülow, höjd 61 mm, vikt 4,7 g.
HELALLIANSRING, 18K roséguld, 32 briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca Light Brown/VS, Dirks Jewellery, Danmark, stl 17,25 mm, vikt 2,4 g.
TENNISARMBAND, 18K vitguld, 82 briljantslipade diamanter ca 1,69 ctv, ca TW-W/VVS-VS, längd 17 cm, vikt 7,7 g.
CHOPARD, ring, Chopardissimo, 18K vitguld, ref. nr 856580-1110, serie nr 6255266, certifikat, stl 17 mm, vikt 19,3 ,g, originaletui, slitage.
CHOPARD, örhängen, Happy diamonds, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 0,11 ctv, ref. nr 833086-1001, serie nr 3167417, certtifkat, höjd 10 mm, vikt 8,3 g, originaletui.
OLE LYNGGAARD, ring, Love nr 1, 14K guld/vitguld, briljantslipad diamant 0,02 ct, TW/VS, design Charlotte Lynggaard, stl 17,75 mm, vikt 6,4 g, originaletui.
OLE LYNGGAARD, ring, Love nr 1, 14K vitguld, design Charlotte Lynggaard, stl 18 mm, vikt 4,6 g, originaletui.
HÄNGE, 18K vitguld, 233 briljantslipade diamanter ca 2,50 ctv, ca TW-W/VS, höjd 52 mm, vikt 52,4 g.
REY URBAN, armband, 18K guld, sterlingsilver, längd 20 cm, vikt 63,8 g, originaletui.
TENNISARMBAND, 18K vitguld, 64 st briljantslipade diamanter ca 3,65 ctv, TW-W/VVS-VS, längd 18 cm, vikt 8,2 g, enstaka diamanter med mindre nagg på kuletten.
BVLGARI, halskedja, ankarlänk 18K guld, längd 472,5-46 cm, vikt 23,3 g, läderetui.
COLLIER, 18K vitguld med 25 briljanter 0,18 ctv, ca TW(G)/SI, cirkel går att öppna.längd 40 cm
COLLIER, 18K roséguld, ametist 2,27 ctv, 27 briljanter 0,22 ctv, ca TW(G)/VS, längd 40+5cm