381 - 400 av 599
1...192021...30 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 18 november 2021

Klubbad för

Accessoarer Övrigt

GAUDY, sedelklämma, sterlingsilver, Stockholm 1978, vikt 24,6 g.

Utrop: 500 kr

RING, 18K guld, mabépärla 19,5 mm, stl 17 mm, vikt 14,9 g.

2 900 kr

Utrop: 2 900 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor ca 7,2 mm, sterlingsilver, dobbar som passar Ole Lynggaard, längd 48 cm, knutet, vikt 30,1 g.

700 kr

Utrop: 600 kr

ENGELBERT, brosch, silver, tre löv, design Stigbert, Stockholm 1948, mått 55 x 50 mm, signerad, vikt 18,3 g, skev nål.

600 kr

Utrop: 700 kr

ALTON, armband, silver, tigeröga, Pege för Alton, Falköping 1965, längd 19 cm, vikt 46,6 g.

700 kr

Utrop: 350 kr

HÄNGE MED KEDJA, sterlingsilver, längd 82 mm, bredd78 mm, ankarlänk i standardsilver, längd 600 mm, finska stämplar, längd 35,8 g.

3 400 kr

Utrop: 1 400 kr

PÄRLCOLLIER, barocka färgade odlade sötvattenspärlor, lås samt detaljer i sterlingsilver, trädd på vajer, längd 51 cm.

450 kr

Utrop: 500 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,18 ctv, ca W/SI, mått 4,0 x 7,2 mm, vikt 1,3 g.

Utrop: 1 000 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,24 ct, ca TW/VVS, stl 17,75 mm, vikt 2,8 g.

2 800 kr

Utrop: 3 200 kr

RING, 18K guld, 9 åttkantslipade diamanter ca 0,10 ctv, stl 16,5 mm, vikt 8,1 g.

Utrop: 3 800 kr

REY URBAN, golfpeg, sterlingsilver, 48 mm lång, signerad, Stockholm 1997, vikt 13,9 g, originalask.

550 kr

Utrop: 550 kr

HÄNGE, 14K vitguld, hjärta, 20 briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca TW-TCr/SI, höjd 28 mm, vikt 4,0 g.

Utrop: 6 000 kr

COLLIER, 18K guld, delvis rodierat, 40 briljantslipade diamanter ca 0,55 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, längd 39,5 cm, vikt 9,7 g.

6 000 kr

Utrop: 6 800 kr

ÖRHÄNGEN, 14K guld, 8 smaragder, 6 briljantslipade diamanter ca 0,36 ctv, ca W-Ca/P, diameter 20 mm, vikt 4,7 g, creoler, smaragderna och diamanterna har inneslutningar som når ytan, smaragderna har nagg och skador.

2 700 kr

Utrop: 3 000 kr

Smycken Enstenshänge

ENSTENSHÄNGE, 18K vitguld, gammalslipad diamant ca 0,28 ct, ca TW/P, vikt 1,0 g, diamanten har inverterade naturaler och skada i anslutning till inneslutning.

Utrop: 2 000 kr

ENSTENSRING, 18K roséguld, briljantslipad diamant ca 0,20 ct, ca W/P, Iduna, stl 16,5 mm, vikt 3,5 g.

Utrop: 2 700 kr

SCHALINS, alliansring, 18K guld, 7 briljantslipade diamanter ca 0,49 ctv, ca TW-W/SI-P, stl 16,25 mm, vikt 2,8 g.

4 000 kr

Utrop: 4 500 kr

ALLIANSRING, Story of Love, 18K guld, 16 briljantslipade diamanter ca 0,15 ctv, ca TW-W/VS-SI, Iduna, stl 17 mm, vikt 2,5 g.

Utrop: 1 800 kr

CARMOSÉRING, 18K guld, ovalslipad safir ca 1,00 ct, 10 briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca TW-W/SI, stl 18,25 mm, vikt 4,6 g, några diamanter har nagg.

4 100 kr

Utrop: 4 500 kr

RING, Story of Love, 18K vitguld, 29 briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca TW-W/VS-SI, Iduna, stl 16,25+ mm, vikt 3,8 g.

Utrop: 3 200 kr