Avslutad | Pant – Tisdag 26 oktober 2021
Omega Seamaster 600 manuell stål, datum, plexiglas Ø34mm, skadad urtavla, flexlänk stål 16mm bred
Kamera Sony APS-C A5100 med objektiv SEL P1650 16-50mm, snr 3858239, i väska med laddare.
Fat Rörstrand stengods sign av Carl Harry Stålhane CHS Komp. Ca. 37cm i diameter. Motiv med maskros
Klockor Union
Pobeda/?????? ("Victory"), 33,5mm, stål, manuell, liten sekundvisare, Cal. 3?M2602, 15 juveler, Serie nr. 148983, plexiglas, tillverkad i Sovjetunionen ("CCCP"/USSR) i Petrodvorets Watch Factory av Raketa, trol. 70-tal, läderarmband
Certina, T+C, Town and Country (T Swiss Made T), stål, 30,5 x 30,5 (40) mm, Boett nr. 5301 115, Serie nr. 7601112, manuell, plexiglas, datum, alligator läderarmband, gravyr monogram (svag)
Omega, Seamaster, De Ville, 22mm, guld/stål, Ref nr. CD 535.004(?) manuell, Cal 630(?), plexiglas, läderarmband (skadat), trol. 60/70-tal
Baume & Mercier, Hampton, stål, 20,5 mm, svart urtavla, liten sekundvisare, kvarts, safirglas, Boett nr. MV045139, Serie nr. 3349552, läderarmband (skadat), med viklås i stål
Etine, 14K, 21mm, brv 9,5g, manuell, 17 juveler, liten sekundvisare, Boett nr. 172, mönstrad, mindre repor på bakboett, ej band
Enstensring 18K vitguld 2,1g Ø17¼, med diamant 1x ca 0,66ct, smaragdslipning, River/Vs1 enligt GIA certifikat, GIA lasernumrering på rondist (certifikat medföljer): 6261237247, gravyr på insida av skena, etui