481 - 500 av 1 118
1...242526...56 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 12 oktober 2021

Klubbad för

Emil Hagström (1892-1952) Olja på pannå 54x45cm, landskap, i gulfärgad ram, signerad med årtal, OBS! Hämtas och visas på Sefina i Skärholmen - Skärholmsgången 1

150 kr

Utrop: 200 kr

Pokal S830 584g repig, bucklig, höjd 270mm

Utrop: 3 900 kr

Parti guld 14K 6,3g med stenar o pärla

1 100 kr

Utrop: 1 400 kr

Vas, Carl-Harry Stålhane (1920-1990) Rörstrand, stengods, höjd ca 22,5cm. Visas och hämtas på Sefina S:t Eriksgatan 20 i Stockholm. Betalning sker på Kaplans.

250 kr

Utrop: 400 kr

Vas glas, Barovier & Toso, Vetri Murano, höjd ca 19cm, smärre slitage, originaletikett undertill, Visas och hämtas på Sefina S:t Eriksgatan 20 i Stockholm. Betalning sker på Kaplans.

Utrop: 700 kr

Ljusstake Vänskapsknuten, Svenskt Tenn, Design Josef Frank, försilvrad mässing, Höjd ca15,5cm, bucklig, lösa manschetter. Visas och hämtas på Sefina S:t Eriksgatan 20 i Stockholm. Betalning sker på Kaplans

1 300 kr

Utrop: 1 500 kr

Väska, Chanel, Double Flap 2.55, svart lammskinn, detaljer i gulmetall, 25x16x7cm, bruksslitage, kvitto fr Vintage Boutique, cert samt hologrammärkt 2253561, med kartong

33 500 kr

Utrop: 25 000 kr

Parti silver S830 220,2g graverat buckligt

Utrop: 1 500 kr

Ljusstake S925 134,9g, Heinz Decker, Stockholm 1967, höjd ca 6,5cm

850 kr

Utrop: 1 100 kr

Ask med lock S925 127,8g Tane Mexico

Utrop: 1 000 kr

Manschett-knappar ett par, Louis Vuitton, förgylld metall, bruksslitage, 10,4g i fodral

Utrop: 800 kr

Ask med lock S925 131,4g Tane Mexico

800 kr

Utrop: 1 000 kr

Parti silver S830 694,6g diverse bestick, graverat

Utrop: 4 600 kr

Hänge 18K 0,6g hjärta, höjd ca 15mm

325 kr

Utrop: 400 kr

Kedja 18K 2,4g längd 42,5cm bredd 3mm, springlås

1 100 kr

Utrop: 1 200 kr

Ring 14K 4,5g Ø17 hjärta med stenar, skev

Utrop: 1 500 kr

Kedja med hänge 14K 3,5g hänge med stenar, längd 50cm bredd 1mm, springlås

1 200 kr

Utrop: 1 500 kr

Hänge 18K 0,8g hjärta med sten, buklig

250 kr

Utrop: 300 kr

Parti guld 18K 49,4g defekt graverat med diamanter

Utrop: 21 000 kr

Hänge 18K 1,7g droppe, höjd 3cm

Utrop: 1 200 kr