461 - 480 av 1 118
1...232425...56 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 12 oktober 2021

Klubbad för

Ring 21K 2,7g Ø17½, skev

Ring 21K trefärgad 3,0g Ø17¼

Örhängen ett par 22K 4,3g längd:3,5cm

Örhängen ett par 22K 2,9g längd:3,5cm med svarta stenar

Collier 22K brv:21,1g 61cm bredd: 4mm, med svarta stenar

Punschkoppar 2st S830 53,5g höjd:35mm

300 kr

Utrop: 375 kr

Parti silver 830 52,2g graverat

Utrop: 350 kr

Kaffeskedar 6st 51,2g längd:10cm, tillverkningsår:1965

Utrop: 350 kr

Skärp S830 339,4g 84cm bredd:23mm

Utrop: 2 300 kr

Parti silver 830 204,4g skadat/udda

Utrop: 1 400 kr

Ljusstakar i tenn 2st, Empiristil, F. Santesson, 1800/1900-tal höjd: 20cm

950 kr

Utrop: 600 kr

Skulptur "Cooee" design av Ollie, i Limestone/kalksten, höjd:23cm

275 kr

Utrop: 300 kr

Orrefors Vas av Sven Palmqvist, höjd: 19cm, signerad

Utrop: 200 kr

Rörstrand servis, "Swedish Grace" av Louise Adelborg (grön) innehållande: 5 Koppar, 6 Skålar Ø15cm, 6 Tallrikar Ø27cm, 6 Assietter Ø21cm

1 600 kr

Utrop: 1 500 kr

Orrefors, Vinglas 4st, "More" designat av Erika Lagerbielke, Höjd: ca23cm, Volym: 44cl

225 kr

Utrop: 200 kr

Orrefors, Champagneglas 4st, "More" designat av Erika Lagerbielke, Höjd: ca 23cm, Volym: 18cl

200 kr

Utrop: 200 kr

Orrefors, Whiskyglas 4st, "Erik Old Fashioned" designat av Olle Alberius, Höjd: ca8,5cm, Volym: 25cl

150 kr

Utrop: 200 kr

Orrefors, Glas Highball 4st, "Erik" designat av Olle Alberius, Höjd: ca13,5cm, Volym: 33cl

200 kr

Utrop: 150 kr

Klockor Gant

Gant Park Hill Herrur, quartz, W1082, rostfritt stål

425 kr

Utrop: 375 kr

Ray Ban ett par Solglasögon, The Colonel RB3560 004/51 s/n:61017 i tillhörande fodral

750 kr

Utrop: 500 kr