101 - 120 av 314
1...567...16 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 13 november 1999

Klubbad för

RING, silver / guld med citrin stl 16 3/4 mm.

475 kr

Utrop: 350 kr

BROSCH, slver med bärnsten.

375 kr

Utrop: 350 kr

KEDJA / HÄNGE KORS silver samt BROSCH med pärlor samt markasiter.

Utrop: 350 kr

ÖRHÄNGEN, silver / guld med glasstenar.

Utrop: 350 kr

RING, 14K vitguld med briljanter ca 0,15 ct samt safir stl 17 1/2 mm.

Utrop: 2 300 kr

PÄRLCOLLIER, 71 odl pärlor, doserad, 4.70-7.90mm, silver lås med paste L= 47 cm

Utrop: 800 kr

RING, 23K guld med odl pärla, stl 17mm vikt 5.0 g

400 kr

Utrop: 500 kr

RING, 18K guld med grön syntetisk spinell, stl 16 1/4mm, vikt 6.0 g

Utrop: 500 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld med 7 briljanter ca. 0.35 ct. ca. W(H)/VS, stl 17mm, vikt 4.0 g

Utrop: 2 100 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld med briljant 0.14 ct. ca. W(H)/VVS-VS, stl 17 1/4mm, vikt 2.0 g

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

RING, 18K guld med ametist, stl 17 1/2 mm, vikt 8.0 g

750 kr

Utrop: 800 kr

TÄNDARE, Dupont, doublé, kinalack, gravyr AG, 1960-tal

400 kr

Utrop: 450 kr

TÄNDARE, Dunhill, doublé, kinalack, 1960-tal

Utrop: 350 kr

RING, 14K guld med briljanter ca 0,38 ct samt safir stl 18 1/4 mm.

2 500 kr

Utrop: 2 800 kr

ÖRHÄNGEN, 14K guld med cabochon safirer samt briljanter.

Utrop: 2 200 kr

COLLIER, 14K guld.

350 kr

Utrop: 350 kr

ÖRHÄNGEN, förgyllt silver med pärlor ametister samt granater.

Utrop: 1 200 kr

RING, 14K guld med turmalin stl 16 1/4 mm.

Utrop: 700 kr

RING, 10K guld med topaser. stl 15 1/2 mm.

2 100 kr

Utrop: 1 700 kr

RING, silver / guld med citrin design David Yurman, USA, stl 16 1/4 mm.

850 kr

Utrop: 900 kr