81 - 100 av 314
1...456...16 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 13 november 1999

Klubbad för

BRILJANT, 0.36 ct. TW(F)/VS1, HRD Certifikat 209229

4 200 kr

Utrop: 4 600 kr

RING, 18K guld med rökkvarts, vikt 8,0 g stl 16 1/4 mm.

Utrop: 600 kr

SKÅL, silver hamrad, rund, signerad Giertta 1972 D=15,5 cm.

2 350 kr

Utrop: 2 000 kr

6 MATSKEDAR SAMT 12 KAFFESKEDAR, silver modell "svensk".

1 100 kr

Utrop: 1 300 kr

PÄRLCOLLIER, 36 odl pärlor( barocka) 8.80mm-9.50mm utan lås

Utrop: 2 900 kr

RING, 18K guld samt vitguld med briljant ca. 0.25 ct. ca. W/SI samt 11 briljanter ca. 0.15ct., stl 17mm

4 400 kr

Utrop: 4 900 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld med 2 briljanter 0.04 ct. samt 2 odl pärlor

800 kr

Utrop: 900 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld med 2 odl pärlor samt diamanter

Utrop: 800 kr

HÄNGE / KEDJA, 18K vitguld med diamanter ca. 0.10 ct. L=38cm

Utrop: 1 000 kr

MANSCHETTKNAPPAR, 18K guld med 2 briljanter totalt ca 0,12 ct vikt 9,3 g

Utrop: 2 000 kr

RING, 18K guld med åttkantslipade diamanter stl 16 mm.

900 kr

Utrop: 1 000 kr

RING, 18K guld med diamanter stl 16 1/2 mm.

500 kr

Utrop: 550 kr

RING, 18K vitguld med diamanter stl 17 mm.

Utrop: 1 700 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld med diamanter.

Utrop: 800 kr

ALLIANSRING, 18K rödguld med åttkantslipade diamanter totalt 0,09 ct stl 16 mm.

Utrop: 800 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor doserade 7,9-4,5 mm.

Utrop: 900 kr

COLLIER silver Björn Weckström 1 par örhängen silver

1 900 kr

Utrop: 1 800 kr

ÖRHÄNGEN, förgyllt silver med månsten,ganater samt emalj.

600 kr

Utrop: 700 kr

COLLIER, 14K guld, L=46 cm.

375 kr

Utrop: 350 kr

KEDJA / HÄNGE, silver, Norge.

300 kr

Utrop: 350 kr