261 - 280 av 481
1...131415...25 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 23 september 2021

Klubbad för

RING, sterlingsilver, markasiter, påfågel, stl 17,25 mm, vikt 3,6 g, ask.

300 kr

Utrop: 350 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K guld, lapis lazuli, höjd 25 mm, venezialänk 70 cm, vikt 12,4 g.

4 000 kr

Utrop: 4 500 kr

ARMBAND, silver, vit kalcedon, Golde Kaplan, Stockholm 1954, längd 20 cm, vikt 44,0 g.

800 kr

Utrop: 350 kr

ARMBAND, silver, grön kalcedon, längd 18 cm, vikt 24,9 g, trasig säkerhetskedja.

375 kr

Utrop: 350 kr

ARMRING, agat, innerdiameter 57 mm, vikt 30,4 g.

Utrop: 700 kr

ARMRING, quartz, innerdiameter 58 mm, vikt 23,2 g.

Utrop: 700 kr

ARMRING, behandlad jade, innerdiameter 54 mm, vikt 28,1 g.

Utrop: 700 kr

DRÄKTBROSCH, delvis förgyllt silver, mått ca 7,0 x 4,0 cm, vikt 12,1 g.

225 kr

Utrop: 250 kr

BROSCH, silver, grön kalcedon, jugend, Bernhard Hertz, mått 3,5 x 3,7 cm, vikt 6,5 g.

600 kr

Utrop: 700 kr

COLLIER, kulor av vit korall ca 0,4 - 1,5 cm, lås i 18K guld, längd 38 cm, vikt 30,7 g.

Utrop: 1 100 kr

PÄRLCOLLIER, doserat, något barocka odlade pärlor 3,2 - 6,9 mm, lås i silver med markasiter, längd 45 cm, ej knutet, vikt 13,7 g.

Utrop: 600 kr

SMYCKESET, 3 delar, förgyllt silver, vit emalj, örhängen med skruvmekanism, örhängen med clips, brosch, Stockholm 1945, totalvikt 20,3 g, emaljskador.

300 kr

Utrop: 350 kr

HÄNGE, 18K vitguld, ovalfasetterad almandingranat ca 1,00 ct, höjd 14 mm, vikt 0,8 g.

900 kr

Utrop: 1 000 kr

HÄNGE, 18K vitguld, fasetterad almandingranat ca 1,00 ct, höjd 12 mm, vikt 0,8 g, nagg.

Utrop: 1 000 kr

HÄNGE, 18K vitguld, ovalfasetterad almandingranat ca 1,40 ct, höjd 14 mm, vikt 1,1 g.

Utrop: 1 000 kr

PÄRLCOLLIER, ovala odlade sötvattenspärlor, 14K guld, blå safirer, 14 åttkantslipade diamanter, längd 45 cm, vikt 21,6 g.

1 400 kr

Utrop: 1 600 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld/platina, 15 briljantslipade diamanter ca 0,15 ctv, ca TW-TCr(G-I)/VS-SI, längd 40 cm, vikt 6,4 g.

2 500 kr

Utrop: 2 900 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,60 ctv, ca W/VS, stift, vikt 2,2 g.

6 400 kr

Utrop: 5 000 kr

Ädelstenar Safirer

SAFIR, kuddslipad, 8,49 ct, 13,5x11,2x5,5 mm, mörkblå nära svart, små nagg.

2 300 kr

Utrop: 1 900 kr

Ädelstenar Safirer

5 SAFIRER, olika slipningar, 2,56 ctv, rosa och blå, små skador nagg och slitna fasettkanter.

750 kr

Utrop: 350 kr