181 - 200 av 481
1...91011...25 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 23 september 2021

Klubbad för

RING, silver, med 5 ubytbara stenar, rosenkvarts, kalcedon, tigeröga, onyx blå och grön kalcedon, justerbar storlek, ask.

750 kr

Utrop: 350 kr

ARMBAND, sterlingsilver, bredd 21 mm, längd 21 cm, vikt 65,9 g.

850 kr

Utrop: 650 kr

RING, 14K guld/vitguld, briljantslipad diamant ca 0,35 ct, ca W/P, 2 åttkantslipade diamanter ca 0,04 ctv, ca Ca/P, stl 17 mm, vikt 2,3 g, mittstenen har nagg på kuletten.

Utrop: 4 000 kr

RING, 14K guld, 50 navett- och baguetteslipade diamanter ca 0,60 ctv, ca TW-W/SI-P, stl 17 mm, vikt 6,0 g, enstaka diamanter har nagg och skador.

Utrop: 3 300 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, briljantslipade diamanter ca 0,18 ctv, ca W/VS-P, vikt 3,0 g,

1 900 kr

Utrop: 2 000 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 0,30 ctv enligt gravyr, ca TW-W/VS, stl 16,75 mm, vikt 2,2 g, slitna klor, en diamant är trasig.

1 600 kr

Utrop: 1 500 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,38 ctv, färgbehandlade, brun-orangea/VS, vikt 1,6 g, stift, ena diamanter har litet nagg på kuletten.

5 000 kr

Utrop: 5 500 kr

ENSTENSRING, 18K guld, rosenslipad diamant, G Möllenborg, Stockholm 1851, stl 16 mm, vikt 1,7 g, bucklor på ringskena

Utrop: 1 000 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,13 ct, stl 16,75 mm, vikt 1,8 g.

1 000 kr

Utrop: 900 kr

RING, 18K vitguld, 3 briljantslipade diamanter ca 0,45 ctv, ca Cr-TCa/VVS-VS, stl 16 mm, vikt 2,3 g.

3 200 kr

Utrop: 3 600 kr

ALLIANSRING, 18K guld, briljantslipade diamanter 0,35 ctv, ca W/P, stl 15,75 mm, vikt 2,6 g.

2 200 kr

Utrop: 2 500 kr

RING, 18K guld/vitguld, briljantslipad diamant ca 0,05 ct, stl 17,5 mm, vikt 3,8 g.

Utrop: 1 800 kr

HÄNGE, 14K guld, briljantslipade diamanter ca 0,42 ctv, ca Cr-TCa/SI-P, höjd 24 mm, vikt 1,6 g.

2 000 kr

Utrop: 2 000 kr

HÄNGE, silver, bergkristall, Alton, Falköping, höjd 32 mm, vikt 6,8 g.

250 kr

Utrop: 300 kr

ALLIANSRING, 14K vitguld, 9 briljantslipade diamanter ca 0,36 ctv ca W/VS, stl 15,75 mm, vikt 1,9 g, små nagg på kuletter.

Utrop: 2 700 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 0,37 ctv, ca TW/VS, stl 16 mm, vikt 9,7 , gravyr, en diamant är skadad.

3 600 kr

Utrop: 4 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, ametister, vikt 3,0 g, stift, olika sorters snurrebussar.

1 500 kr

Utrop: 1 600 kr

RING, 18K guld, ametist, Lars-Ola Sellen, 1962, stl 17,25 mm, vikt 10,2 g.

3 500 kr

Utrop: 3 400 kr

COLLIER, odlade blisterpärlor, trumlat lila glas, lås i sterlingsilver, längd 65 cm.

Utrop: 250 kr

COLLIER, 2 st, 4 rader, bergskristall, längd 46 cm, oxiderat sterlingsilver, detaljer troligen i 18K guld, odlade sötvattenspärlor, 10 rader ankarlänk, längd 40 cm.

1 600 kr

Utrop: 1 000 kr