61 - 80 av 156
1...345...8 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 7 augusti 2021

Klubbad för

CERTINA, herrur, 33,5 mm, Boett nr. 158.9289.65, 14K guld, quartz, safirglas, datum, läderband, otriginalspänne i doublé, ca 2000, box.

Utrop: 2 900 kr

Klockor Swatch

SWATCH, Irony, Bewegung, Cal ETA 2841-1, Ref nr. YAS107, herrur, 37,4 mm, stål, automatisk, plexiglas, glasbaksida, integrerat läderband, originalspänne, cert, februari 2014, etui.

1 100 kr

Utrop: 1 000 kr

LONGINES, Hour Angle Watch, designad av Charles Lindbergh, Cal L989.2, Serie nr. 57694894, Ref nr. 989.5215, Boett nr. 22212806, herrur, 38 mm, stål, automatisk, mineralglas, öppningsbar bakboett med glasad innerboett, läderband, originalspänne, ca 1987.

7 600 kr

Utrop: 6 200 kr

OMEGA, herrur, 36 mm, Cal 267, Serie nr. 15243885, Ref nr. CK 2891, Boett nr. 2891 1, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, skadad boett (fel polerad), läderband, ca 1956.

2 500 kr

Utrop: 1 100 kr

Klockor Chopard

CHOPARD, Mille Miglia GTS Chrono, Chronometer, "Tachymeter", Cal ETA 7750, Verk nr. 77193, Serie nr. 2006295, Ref nr. 168571-3002, kronograf, herrur, 44 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, gummiband, viklås, cert (ej datrerat), ca 2017, box, ytterkartong, Limiterad och numrerad (Nr. 538/1000).

Utrop: 34 000 kr

Klockor Eterna

ETERNA-MATIC, herrur, 34 mm, Serie nr. 12824, Boett nr. 632.2046.68, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, ca 1970, metallänk ej original.

Utrop: 5 000 kr

OMEGA, herrur, 33 mm, Cal 26,5 SOB T2, Serie nr. 8999435, Boett nr. 9725243, stål, manuell plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, defekt (går ej), läderband, ca 1941.

2 100 kr

Utrop: 1 100 kr

Klockor Bell & Ross

BELL & ROSS, BR 01 Laughing Skull, Cal 206, Serie nr. 075/500. Ref nr. BR01-SKULL-SK-ST, herrur, 46 x 46 (55,5) mm, stål, manuell, safirglas, glasbaksida, integrerat läderband, originalspänne i stål, tygband, cert, juni 2018, box, ytterkartong. Limiterad och numrerad (Nr. 075/500).

33 000 kr

Utrop: 34 000 kr

Klockor Eterna

ETERNA, herrur, 33,5 mm, Boett nr. 158.4272.68S, 18K guld, quartz, safirglas, datum, gravyr, läderband, originalspänne i doublé, ca 1996.

Utrop: 4 500 kr

JAEGER-LE COULTRE, Reverso, Grande Taille, Cal 822, Serie nr. 2556580, Ref nr. Q2708410, Boett nr. 270.8.62, herrur, 26 x 36,5 (42,3) mm, stål, manuell, safirglas, liten sekundvisare, läderband, viklås, cert, juli 2008, box, ytterkartong.

44 000 kr

Utrop: 37 000 kr

Klockor Corum

CORUM, Admiral´s Cup, Competition 48, Chronometer, Cal ETA 7750, Verk nr. 665697, Serie nr. 2102645, Boett nr. 01.0001, herrur, 48 mm, titan/gummi, automatisk, safirglas, dag, datum, liten sekundvisare, gummiband, originalspänne i titan, cert, maj 2009, box, ytterkartong.

15 000 kr

Utrop: 16 000 kr

Klockor Eterna

ETERNA, damur, 22 mm, Boett nr. 152.4700.68S, 18K guld, quartz, safirglas, datum, läderband, ca 1995.

Utrop: 1 700 kr

ROLEX, Oyster Perpetual 31, Chronometer, Ref nr. 177200, Serie nr. 160KR215, Cal 2231, Verk nr. 4WW68981, Boett nr. 2300, midsize, 31 mm, stål, automatisk, safirglas (repor/nagg), defekt (går ej, akut servicebehov), Oysterlänk, viklås (Oysterclasp), Ref nr. 70160-368/853, november 2016, box, ytterkartong.

28 000 kr

Utrop: 26 000 kr

CERTINA, damur, 24 mm, Serie nr. 11TR0001492, Boett nr. 152.9289.65, 14K guld, quartz, safirglas, datum, läderband, originalspänne i doublé, ca 2010.

Utrop: 2 200 kr

Klockor Oris

ORIS, Artix GT Chronograph, "Tachymeter", Cal 674 (ETA 7750), Serie nr. 3202352, Ref nr. 01 674 7661 4434-07 4 22 20FC, Boett nr. 7661-44, kronograf, herrur, 44 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, originallänk, gummiband, viklås, Ref nr. 07 8 22 85, cert, mars 2016, box, ytterkartong.

Utrop: 13 000 kr

Klockor Sjöö Sandström

SJÖÖ SANDSTRÖM, UTC Extreme Black I, Cal SS G4 (ETA 7754), Serie nr. 473, kronograf, herrur, 44,5 mm, DLC (Diamond Like Carbon), automatisk (svart rotor), safirglas, datum, 24-timmarsvisning, glasbaksida, gummiband, originalspänne i stål, cert, maj 2009, box, ytterkartong.

13 600 kr

Utrop: 13 400 kr

Klockor Eterna

ETERNA, herrur, 33,5 mm, Boett nr. 158.2141.68, 18K guld, quartz, plexiglas, datum, gravyr, läderband, originalspänne i doublé, ca 1989.

Utrop: 2 700 kr

Klockor Halda Fickurfabrik

HALDA, fickur, 51 mm, Cal Z, Serie nr. 21064, silver, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1911.

1 000 kr

Utrop: 1 100 kr

TAG HEUER, Aquaracer (100 Meters), Cal 5 (SW 200-1)), Serie nr. RMO2803, Ref nr. WAN2110.BA0822, Boett nr. WAN2110, herrur, 41 mm, stål, automatisk, safirglas (nagg), datum, skadad urtavla, originallänk, viklås, Ref nr. FAA040-Y-F9/3103/Y, ca 2014.

6 700 kr

Utrop: 6 900 kr

Klockor Bvlgari

BVLGARI, Diagono, Cal 220-TEEM, Verk nr. 536126, Serie nr. L13373, Ref nr. LCV 35 S, herrur, 35,5 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, integrerat originallänk, viklås, Ref nr. CR 2.99, ca 1999.

8 600 kr

Utrop: 8 700 kr