301 - 320 av 606
1...151617...31 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 29 juli 2021

Klubbad för

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 droppslipade rosa safirer ca 1,00 ctv, 28 briljantslipade diamanter ca 0,33 ctv, ca TW-Cr/P, höjd 10 mm, stift, vikt 2,3 g.

4 900 kr

Utrop: 5 500 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, glas med blommönster, krokar, längd 4,5 cm, vikt 10,0 g.

375 kr

Utrop: 250 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, fasetterade granater, markasiter, stift, längd 3,5 cm, vikt 3,7 g.

325 kr

Utrop: 250 kr

PÄRLCOLLIER, kullås i förgyllt sterlingsilver, doserade odlade sötvattenspärlor ca 11,5-15,5 mm, knutet, längd 45 cm.

Utrop: 2 900 kr

COLLIER, diskar av jaspis, kulor av vit natursten, silverfärgade detaljer, trädd på vajer, längd 50 cm.

Utrop: 550 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, fasetterad ametist, stift, vikt 1,6 g.

200 kr

Utrop: 250 kr

COLLIER, diskar av agat, kulor av jaspis, lås i sterlingsilver, trädd på vajer, längd 50 cm.

Utrop: 350 kr

PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor ca 8 mm, längd 63 cm.

Utrop: 750 kr

ÖRHÄNGEN, förgylld sterlingsilver, odlade sötvattenspärlor, diskar ca 12 mm, krokar, längd 6 cm, vikt 6,9 g.

400 kr

Utrop: 450 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, 17 briljantslipade diamanter ca 0,18 ctv, ca TW-TCr/P, höjd 16 mm, ankarlänk 40 cm, vikt 2,3 g.

3 500 kr

Utrop: 3 900 kr

COLLIER, färgad howlite, kulor av onyx, silverfärgat lås, trädd på vajer, längd 72 cm.

Utrop: 600 kr

ÖRHÄNGEN, förgyllt sterlingsilver, barocka silvergrå odlade sötvattenspärlor ca 2,5 cm, krokar, längd 4,5 cm, vikt 6,5 cm.

650 kr

Utrop: 550 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, droppslipade ametister, höjd 30 m, krokar, vikt 3,1 g.

850 kr

Utrop: 1 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, påhängen med safirer,smaragder, rubiner, diamanter, höjd med påhängen 34 mm, vikt 4,4 g, nagg och slitna fasetter på flertalet av stenarna.

1 800 kr

Utrop: 2 000 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, kulor av ametist ca 10 mm, stift, vikt 3,2 g.

200 kr

Utrop: 250 kr

PÄRLCOLLIER, lås i sterlingsilver, odlade sötvattenspärlor ca 7,5 mm, trädd på vajer, längd 46 cm.

Utrop: 550 kr

ÖRHÄNGEN, stavar av mörkbrun agat, hjärtan, strass, krokar, längd 5,5 cm, vikt 7,2 g.

Utrop: 300 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, fasetterad onyx, krokar, längd 4 cm, vikt 4,3 g.

Utrop: 300 kr

GEORG JENSEN, tesked, modell Konge, sterlingsilver, Danmark 1910-1925, längd 146 mm, vikt 26,5 g, gravyr.

300 kr

Utrop: 350 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, fasetterad ovalslipad smaragd ca 0,40 ct, 16 briljantslipade diamanter ca 0,15 ctv, ca TW-TCr/P, höjd 15 mm, ankarlänk 41 cm, vikt 1,7 g.

Utrop: 3 700 kr