Avslutad | Moderna – Lördag 17 april 2021
RING, 18K vitguld, 33 briljantslipade diamanter ca 0,32 ctv, ca TW-TCa/VS-SI, stl 17,25 mm, vikt 4,2 g.
TENNISARMBAND, 18K vitguld, 75 briljantslipade diamanter ca 2,09 ctv, ca TW-Cr(G-J)/VS-P, längd 18 cm, vikt 7,4 g, ett tiotal diamanter med nagg samt mindre nagg.
ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 64 briljantslipade diamanter ca 0,75 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, huggies, höjd 22 mm, vikt 4,2 g.
TENNISARMBAND, 18K vitguld, 87 briljantslipade diamanter ca 1,58 ctv, ca TW-TCa(G-K)/SI-P, längd 18 cm, vikt 6,8 g, möjligen någon enstaka diamant med mindre nagg.
TENNISARMBAND, 18K vitguld, 75 briljantslipade diamanter ca 2,11 ctv, ca TW-TCr(G-I)/SI-P, längd 18 cm, vikt 7,6 g, ett fåtal diamanter med nagg.
TENNISARMBAND, 18K guld, 69 briljantslipade diamanter ca 4,00 ctv, ca TW-W/VS-SI, längd 18,5 cm, vikt 11,3 g.
LAPPONIA, armband, 18K guld, längd 20 cm, vikt 22,7 g, saknar säkerhetskedja, slitage och slitna länkar.
RING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 0,41 ctv, ca TW/VS, Engelbert, stl 17,25 mm, vikt 9,8 g.
HELALLIANSRING, 18K guld, briljantslipade diamanter 0,70 ctv, ca TW/VS, Engelbert, stl 18,25 mm, vikt 2,2 g.
ENSTENSRING, 18K guld, briljantslipad diamant 0,50 ct, Fancy light brown, Engelbert, stl 17,25 mm, vikt 3,9 g.
HELALLIANSRING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 0,27 ctv, ca TW/VS, Engelbert, stl 16,75 mm, vikt 1,8 g.
CARTIER, ring, Love Wedding Band, 18K guld, 1 briljantslipad diamant ca 0,02 ct, refnr IWT455, stl 50, (16,75+ mm), vikt 4,6 g, etui, ytterask.
EFVA ATTLING, collier, Its Only Love, sterlingsilver, bergskristall, längd 41-44 cm, vikt 5,1 g, originalask.
EFVA ATTLING, hänge med kedja, sterlingsilver, höjd 70 mm, kedja 40 cm, 12,5 g, ask.
MARIA NILSDOTTER, ring, sterlingsilver, mabépärla, stl 18,75 mm, vikt 18,2 g, originaletui.
BIRDIE, hänge, Essex open pendant, sterlingsilver/14K guld, rosenslipade diamanter ca 0,28 ctv, höjd 21,5 mm, originalask.