101 - 120 av 202
1...567...11 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 6 mars 2021

Klubbad för

Klockor Citizen

CITIZEN, Sevenstar, Rallycustom (Para 100M Water), Cal 5290, Serie nr. 90601054, Boett nr. 4-521358TA, herrur, 42 mm, stål, automatisk, plexiglas, dag, datum, vridbar innerring, skadad urtavla, ca 1969, metallänk ej original.

3 400 kr

Utrop: 2 400 kr

Klockor Yema

YEMA, Meangraf Super, "Kilometres / Temps Ecoule", Cal Valjoux 7733, Boett nr. 899464, kronograf, herrur, 39 mm, vitmetall, manuell, plexiglas, defekt (akut servciebehov), skadad krona/ställaxel, skadad boett, ca 1970, metallänk ej original.

4 600 kr

Utrop: 3 200 kr

OMEGA, De Ville, Cal 1353B, Serie nr. se fördjupad information, Ref nr. BA 591.0073, Boett nr. 591.0073, damur, 22,5 mm, 18K guld, quartz, safirglas, integrerad originallänk, längd 164-168 mm, totalvikt 40,4 gram, ca 1980.

14 000 kr

Utrop: 14 000 kr

LONGINES, herrur, 34 mm, Cal 280, Serie nr. 13159599, Boett nr. 7633 1 / 1617, guld på stål, manuell, plexiglas, läderband, ca 1966.

2 600 kr

Utrop: 1 800 kr

LONGINES, Admiral (T-Swiss Made-T), Cal 505, Serie nr. 50193108, Boett nr. 15 248656 / 8217-1, herrur, 34 mm, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, läderband, ca 1970.

8 000 kr

Utrop: 8 200 kr

ZENITH, herrur, 33 mm, Boett nr. 30.0090.337, 18K guld, quartz, safirglas, datum, gravyr, läderband, ca 1995.

3 800 kr

Utrop: 3 900 kr

Klockor Maurice Lacroix

MAURICE LACROIX, Pontos, "Tachymetre", Cal ML112 (Sellita SW500), Serie nr. AV-07591, Ref nr. PT6288-SS001-330-1, Boett nr. PT6288, kronograf, herrur, 42,5 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, läderband, viklås, cert, juni 2020, box, ytterkartong.

10 000 kr

Utrop: 11 000 kr

KEYSTONE, "Tripple Calendar Moonphase", Cal FelsA 693 (Bidynator), Boett nr. 50030 / 602, herrur, 37 mm, stål, automatisk (Bidynator), plexiglas, dag (italienska), datum, månad, månfas, läderband, ca 1960.

9 800 kr

Utrop: 9 500 kr

OMEGA, Seamaster, Cal 1010, Serie nr. 42411051, Ref nr. ST 166.0257, Boett nr. 1660257 (LL) herrur, 35 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, logo på urtavlan (Turkey Isbank), läderband, ca 1979.

4 900 kr

Utrop: 2 900 kr

TAG HEUER, Connected Modular, "Smartwatch", Serie nr. AN1380HR72100JR, Boett nr. SBF8A8014-0, unisex, 45 mm, titan/svart PVD/keramik, digital (se fördjupad info), batteridriven, safirglas, gummiband, viklås i titan, laddningsutrusting, extra gummiband, cert (digitalt), juli 2018, box, ytterkartong.

Utrop: 7 900 kr

BREITLING, SuperOcean (200M/660FT), Héritage 42, Chronometre, Cal 17 (ETA 2824-2), Verk nr. 993421 (nytt verknummer efter service hos Breitling), Serie nr. 1408056, Ref nr. A17321, Boett nr. 4211 B5, herrur, 42 mm, stål, automatisk, safirglas (nagg/repor), datum, gummiband (Diver Pro II), originalspänne, servad maj 2019, cert, juli 2012, box, ytterkartong.

18 200 kr

Utrop: 19 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss Made T), Chronometer, Ref nr. 69173, Serie nr. L726918, Cal 2135, Verk nr. 1374950, Boett nr. 69000A, damur, 26 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (nagg), datum, Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62523D.18-N11/468 B, ca 1988.

Utrop: 44 000 kr

Klockor Tudor

TUDOR, Geneve, Pelagos (500m:1640ft), Cal ETA 2824-2, Serie nr. J643907, Ref nr. 25500TN, Boett nr. 8370, herrur, 42 mm, stål/titan, automatisk, safirglas, datum, originallänk, viklås, Ref nr. 95820T-FZ04/680, gummiband, cert, oktober 2012, box, ytterkartong.

22 500 kr

Utrop: 21 000 kr

BREITLING, Geneve, Datora (T Swiss Made T), Cal Valjoux 7734, Serie nr. 1409472, Ref nr. 2034, Boett nr. 34, kronograf, herrur, 41 mm, stål, manuell, plexiglas, datum, skadad urtavla/visare, läderband, ca 1973.

11 000 kr

Utrop: 9 500 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 79163, Serie nr. A110289, Cal 2235, Verk nr. A 0180219, Boett nr. 2060, damur, 26 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (nagg/repor), datum, Oysterlänk, viklås, Ref nr. 78243-X4/490 B, cert, november 2000.

Utrop: 46 000 kr

LE COULTRE, herrur, 32 mm, Cal 480/CW, Serie nr. 793495, Boett nr. 21790, 14K guld, manuell, plexiglas (skadat), liten sekundvisare, skadad urtavla, (servicebehov), gravyr, boett signerad "Cased and timed in U.S.A by Le Coultre", läderband, ca 1951.

Utrop: 4 200 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss Made T), Chronometer, Ref nr. 16013, Serie nr. 9054187, Cal 3035, Verk nr. 1424193, Boett nr. 16000, herrur, 36 mm, stål/guld, automatisk, plexiglas, datum, Jubileelänk (skadad, se fördjupad info och bilder), viklås (skadat), Ref nr. 62523H-18-T1/455 B, ca 1985.

31 000 kr

Utrop: 22 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss Made T), Chronometer, Ref nr. 69178, Serie nr. L300404, Cal 2135, Verk nr. 0878169, Boett nr. 69000A, damur, 26 mm, 18K guld, automatisk, safirglas, datum, utbytta visare (Luminova), Presidentlänk, viklås, Ref nr. 8570F-J4/68 B, totalvikt 71,5 gram, cert, 1988.

Utrop: 72 000 kr

ZENITH, fickur, 48,5 mm, Cal Unitas 23.0, Boett nr. 04 0120 230, vitmetall, ankargång, motiv (lokomotiv), ca 1950, fickurskedja i vitmetall.

850 kr

Utrop: 1 000 kr

LANCO, herrur, "Tank", 16,5 x 31 (38) mm, vitmetall, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, fasta bandstift, läderband, ca 1945.

1 700 kr

Utrop: 1 000 kr