1201 - 1220 av 1 312
1...606162...66 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 16 mars 2021

Klubbad för

Klockor Eterna

Fickur Eterna Chronomètre 14K Ø49mm boett nr. 2507977 snr. 2468143 patinerad urtavla, löst glas bruttovikt: 57,9g ca år 1921/22

Utrop: 3 600 kr

Zenith 18K boett nr. 30.0310.360/365 Ø34mm manuell (obs defekt går ej), med armband i guldfärgat stål med slitage bruttovikt: 61,5g

4 100 kr

Utrop: 3 800 kr

Örhängen ett par 14K 5,2g med stenar

Utrop: 1 500 kr

Kaffeskedar 4st S830 36,6g modell: Rosen

Utrop: 250 kr

Teskedar 10st S830 139,7g modell: Vasa

750 kr

Utrop: 900 kr

Dessertsked S830 17,7g, Modell: Gammal fransk, graverad

100 kr

Utrop: 125 kr

Parti guld 18K 5,3g delvis defekt med stenar

Utrop: 2 200 kr

Punchkoppar S830 6st 238,4g, GAB

Utrop: 1 600 kr

Parti silver S830 635,34g, graverat

Utrop: 4 200 kr

Ljusstakar ett par S830 253,4g, fylld botten, buckla på ena

Utrop: 1 400 kr

Ljusstake S830 151,2g, fylld botten

Utrop: 450 kr

Kaffeskedar S830 133,3g 12st 133,3g delvis med Borås stadsvapen, i schatull med graverat silverplakett

Utrop: 900 kr

Parti medaljer S830 160,1g, graverat

Utrop: 1 100 kr

Bonbonniere S835 499,6g i Rokoko-stil Höjd: 14cm, slitage

Utrop: 3 300 kr

Såssnipa S830 177,6g, slitage

Utrop: 1 200 kr

Teskedar S830 12st 180,5g, graverade i schatull

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

Seiko Automatic 21 jewels Ø36mm ref. 7S26-02N0 dag/datum, automat, stållänk, bruksslitage

Utrop: 1 100 kr

Klockor Citizen

Citizen WR 50 ref nr. 1502-S097827 snr. 991221574 dag/datum, quartz, läderband, bruksslitage med repor

375 kr

Utrop: 425 kr

Tomas Sabo Ø44mm, quartz, kronograf (nollställer ej korrekt), gummilänk, hårt slitage och defekt band

175 kr

Utrop: 200 kr

Tomas Sabo Ø38mm quartz, gummiband, datum, kronograf (nollställer ej rätt), glas med repor

Utrop: 500 kr