Avslutad | Pant – Tisdag 16 mars 2021
Klockor Eterna
Fickur Eterna Chronomètre 14K Ø49mm boett nr. 2507977 snr. 2468143 patinerad urtavla, löst glas bruttovikt: 57,9g ca år 1921/22
Zenith 18K boett nr. 30.0310.360/365 Ø34mm manuell (obs defekt går ej), med armband i guldfärgat stål med slitage bruttovikt: 61,5g
Kaffeskedar S830 133,3g 12st 133,3g delvis med Borås stadsvapen, i schatull med graverat silverplakett
Seiko Automatic 21 jewels Ø36mm ref. 7S26-02N0 dag/datum, automat, stållänk, bruksslitage
Klockor Citizen
Citizen WR 50 ref nr. 1502-S097827 snr. 991221574 dag/datum, quartz, läderband, bruksslitage med repor
Tomas Sabo Ø44mm, quartz, kronograf (nollställer ej korrekt), gummilänk, hårt slitage och defekt band