Avslutad | Pant – Tisdag 16 februari 2021
Klubbad för
Vas signerad G Nyman Nuutajärvi Notsjö deisgn: Gunnel Nyman (Finland, 1909-1948) höjd 20cm, gammelrosa
Mikael Kihlman 1953- grafiskt blad motiv Skepp i staden signerad/numrerad 15/210 51x43cm oinramad
Mikael Kihlman 1953- grafiskt blad motiv Skepp i staden signerad/numrerad 31/210 45,5x49,5cm oinramad
Arvid Andersson akvarell "Västra Tunhem har blivit en gammal ek fattigare" 23,5x27cm i ram
Arvid Andersson akvarell "Hurusom sig träden slingra vid Borgholms slottsruinmurar" 23,5x25cm i ram