Avslutad | Pant – Tisdag 16 februari 2021
Klubbad för
Seiko, 5 Sports Automatic, 42 mm, dag/datum, glasboett, 23 jewels, 100m, stål, plexiglas, länk, nr 7S36-04N0, S/n 949823, buckla glasring.
Armband, Bismarck, 18K, 19,1g, L: 19 cm, B: 8 mm, kistlås, Ge-Kå-Smyckek G Kaplan, Stockholm, 1963
Certina, DS Podium 100m, kvarts, stål guldfärgad, 36 x 36 mm, datum, läderband defekt, Nr. C001510A, repor, färgskav.
Enstensring 18K vitguld Ø16½ 2,6g med diamant 1x ca 0,35ct, ett fåtal mindre nagg på gördel, lite skev, Örns Juvelatelje, Göteborg, 1972
Klockor Eterna
Eterna, 18K, 22mm, Brv 16,8g, quartz, går ej, datum, plexiglas, armband X-länk 17,5 cm, graverad