Avslutad | Pant – Tisdag 26 januari 2021
Örhängen S830 4g längd 2,3cm stift i 18K med odlade pärlor Ø7,8-8mm samt äldre slipade diamanter 2xca0,04ct 2xca0,03ct 2xca0,02ct 6xca0,01ct
Kedja Gucci 18K 17,6g 80cm Ankarlänk med integrerade berlocker och hänge med emaljdetaljer
Ring 18K 2,2g Ø16 vitguld med åttkantsslipade diamanter 7xca0,02ct tot. ca 0,14ct enligt gravyr
Certina DS Action Powermatic 80, armbandsur, stål, automat, dag/datum, safirglas, blå urtavla, 41mm, refnr C03243A/C032.430.16.041.00, snr CNY RPE WQ5, nagg i glasring, med läderarmband, bruksslitage
Klockor LIP
Omega Constellation Chronometer, armbandsur, Cal 1431 refnr DB 498.0876 snr 47103247, Ø32,5mm, stål/guld, quartz, safirglas, datum, med diamantkrans åttkantsslipade 38xca0,015ct och originallänk halvstav stål/guld
Klockor Montblanc
Montblanc Meisterstuck Sport Chrono, armbandsur, refnr M29050/7034, snr PL244600, stål, automat, datum, länk i stål, Ø41mm, safirglas, något repigt horn, med cert från August Petersson&Son 2009, extra länkbitar, box och fraktembalage
Rolex Oyster Perpetual Datejust, armbandsur, refnr: 126334, snr: H7394240, stål/vitguld, 41mm, automat, datum, safirglas, länk i stål (något repig) med easylink, diaindex, cert okt-17 Nymans Ur, manual, extra länkbitar, tag, box och ytterkartong
Visa varaSmycken Ring
Ring 18K 5,7g Ø15½ med diamanter 10xca0,02ct 1xca0,20ct totalt 0,40ct enligt gravyr, graverad
Visa varaSmycken Smyckeset
Smyckeset Oscar de la Renta, collier och örhängen i oädel metall med imitationspärlor och vita stenar i ask (ask något trasig)
Silvermynt 25st S999 778,09g Elizabeth II 5 Dollars 2020 Canada Fine Silver 1 Oz Argent Pur 9999, i myntrör
Glas på fot 2st, Kosta Boda, Ulrica Hydman Vallien (1938-2018), signerade, Open Minds, höjd:18,7cm
Skål, Kosta Boda Ulrica Hydman Vallien (1938-2018), signerad, tulpaner, höjd ca 14,5cm diameter 22cm