Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 4 februari 2021
Klockor Chopard
L.U.C, fickur, 50,5 mm, Boett nr. 3732, silver (0,800), ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1915.
ZENITH, fickur, 48,5 mm, Cal 18-28 3.A-6, Serie nr. 5417935, Boett nr. 9811275, stål, ankargång, skadad boett, bucklor, ca 1963.
LONGINES, fickur, 50,5 mm, Cal 19.89N, Serie nr. 5742889, Boett nr. 38342 / 11, silver (0,800), ankargång, ca 1938.
ZENITH, fickur, 52 mm, Serie nr. 2263094, Boett nr. 3038864 / 6950, silver (0,800), ankargång, urtavla ej signerad, bucklor, ca 1918.
Klocktillbehör Cartier
BOX, till Cartier armbandsur, röd, Ref nr. COWA0049, 150 x 129 x 88 mm, ca 2015.
SEIKO, väckarur, 95 x 105 mm, Ref nr. QHL062Y, plast, quartz, digital, alarm, ca 2019, kartong.
Klocktillbehör Rolex
CERTHÅLLARE, till Rolex Sea-Dweller, grön, läder, 85 x 121 mm, inkl verktyg, dyk förlängning, Ref nr. 100.25.34.
TUTIMA, damur, 21 mm, vitmetall, quartz (går ej), plexiglas, läderband, ca 1985.
ALTUS, damur, 23 mm, Boett nr. 5352.313/208186, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, defekt, Perlonband, ca 1950.
CERTINA, Club 2000, Boett nr. 825.3874.25, damur, 26 mm, doublé (20 micron, skadad), manuell, plexiglas, datum, skadad urtavla, ca 1975, metallänk ej original.
GENFA, unisex, 30,5 mm, vitmetall, manuell, plexiglas, skadad urtavla, defekt, läderband, ca 1970.