Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 4 februari 2021
OMEGA, fickur, 52 mm, Boett nr. 4617739, silver (0,800), ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1910, fickurskedja i vitmetall.
OMEGA, fickur, 49 mm, Cal 38,5L.T1, Serie nr. 12114846, Boett nr. 312 / 2390, silver (0,800), ankargång, skadad boett (lös ytterboett), ca 1950, fickurskedja i vitmetall.
ZENITH, fickur, 52 mm, Serie nr. 2295264, Boett nr. 3066600 / 8494, silver (0,800), ankargång, löst glas, ca 1918.
CH.F.TISSOT & FILS, Locle, fickur, 51 mm, Serie nr. 300530, Boett nr. 300530, silver/niello (0,900), ankargång, defekt, ca 1925.
ZENITH, fickur, 52 mm, Serie nr. 2027778, Boett nr. 2949462 / 8302, silver (0,800), ankargång, urtavla ej signerad, bucklor, ca 1915.
REGULATEUR, fickur, 62 mm, Boett nr. 8123, silver (800), ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1900.
OMEGA, damur, 18 mm, Cal 244, Serie nr. 14409771, Ref nr. BK 2579, Boett nr. 2579-18 (C.B), doublé (80 micron), manuell, plexiglas, skadad urtavla, defekt, formverk, ca 1954, metallänk ej original.
ZENITH, fickur, 56 mm, Serie nr. 1981285, Boett nr. 3081301 / 2157, silver (0,800), ankargång, urtavla ej signerad, skadad urtavla, bucklor, ca 1915.
LONGINES, fickur, 50,5 mm, Cal 19.75N, Serie nr. 3240775, Boett nr. 3240775, silver (0,800), ankargång, skadad urtavla, ca 1915, fickurskedja i gulmetall.
OMEGA, fickur, 49 mm, Cal 40,6L.T2.15P, Serie nr. 7361319, Boett nr. 7908237, silver (0,800), ankargång, skadad urtavla, defekt, bucklor, ca 1928.
Klockor Chopard
L.U.C, fickur, 51 mm, Boett nr. 241, silver (0,800), ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1920.
OMEGA, fickur, 49 mm, Cal 40,6L.T2 15P, Serie nr. 7710880, Boett nr. 8484190, silver (0,800), ankargång, gravyr, bucklor, ca 1928.
LONGINES, fickur, 50,5 mm, Cal G.F, Boett nr. 1914949, silver (0,800), ankargång, bucklor, ca 1906.
OMEGA, fickur, 51,5 mm, Boett nr. 3783934, silver (0,800), ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1905, fickurskedja i gulmetall.
OMEGA, fickur, 49 mm, Serie nr. 4606947, Boett nr. 5375053, silver (0,800), ankargång, bucklor, ca 1915.
OMEGA, fickur, 49 mm, Cal 38,5L.T1, Serie nr. 9278004, Boett nr. 10120130, silver (0,800), ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1943.
ZENITH, fickur, 52 mm, Serie nr. 2311890, Boett nr. 3066252 / 8146, silver (0,800), ankargång, skadad urtavla, ca 1919.