1041 - 1060 av 1 141
1...525354...58 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 22 december 2020

Klubbad för

Porslinsfigurin 4st Ballerinor med förgyllda detaljer, en med skadat finger

225 kr

Utrop: 250 kr

Figuriner, GDR, de fyra årstiderna ( en med defekt arm)

100 kr

Utrop: 125 kr

Figurin Casades längd 18,5cm höjd:13,5cm

100 kr

Utrop: 125 kr

Skål, Kosta Boda modell: "Poem", Design:Ulrica Hydman Vallien, höjd: 18cm

250 kr

Utrop: 300 kr

Champagneglas, 13st, Orrefors, modell: Diva, design Erika Lagerbielke, höjd:23cm

Utrop: 1 200 kr

Assietter 8st i glas från Kosta Boda, design: Göran Wärff, Serie: Party, Ø19,5cm

100 kr

Utrop: 125 kr

Ljuslykta Kosta Boda, Bertil Vallien höjd: 16cm, signerad 1090859

750 kr

Utrop: 550 kr

Skål Orrefors design: Klas-Göran Tinbäck, höjd: 11cm, Ø15cm

100 kr

Utrop: 100 kr

Vas Orrefors design: Klas-Göran Tinbäck, höjd 26cm, Ø10cm

175 kr

Utrop: 125 kr

Skål Orrefors design: Lars Hellsten modell: Corona höjd: 5,5cm, Ø18,5cm

125 kr

Utrop: 100 kr

Kosta Sweden glas päron med avtagbar stjälk höjd: 12cm

25 kr

Utrop: 50 kr

Kosta Sweden glasval design: Paul Hoff, höjd 19cm, längd: ca 21cm

Utrop: 200 kr

Figurin, Ejder Gustavsberg, design: Paul Hoff

550 kr

Utrop: 125 kr

Figurin Uggla, Arabia Finland, design: Lillemor Mannerheim, för wwf, höjd: 13cm

550 kr

Utrop: 550 kr

Vas i stengods, Upsala Ekeby, design Ingrid Atterberg, modell: "Negro" höjd: 24cm

1 200 kr

Utrop: 500 kr

Vas Tilgmans Sweden, höjd: 25cm, nagg i botten

50 kr

Utrop: 75 kr

Rörstrand, modell: Amanda, 1 karott med lock, 1 såssnipa, 2 skålar

325 kr

Utrop: 200 kr

Uppläggningsfat Rörstrand, modell Amanda, längd: 32cm, bredd: 25cm

175 kr

Utrop: 100 kr

Mattallrikar 6st, Rörstrand, modell: Amanda, Ø26,5cm

325 kr

Utrop: 200 kr

Djupa tallrikar 6st Rörstrand, modell: Amanda, Ø20cm

250 kr

Utrop: 125 kr