81 - 100 av 942
1...456...48 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 1 december 2020

Klubbad för

Ring 14K 1,4g Ø15 med diamant 1xca0,11ct

650 kr

Utrop: 700 kr

Kedja Bismarck 18K 35,8g 44,5cm doserad

14 200 kr

Utrop: 17 000 kr

Armband Bismarck 18K 7,2g 20cm

2 800 kr

Utrop: 3 400 kr

Örhängen Bismarck 18K 2,7g längd 2,7cm utan stoppers

1 100 kr

Utrop: 1 400 kr

Ring 18K 2,6g caØ16 vitguld med diamanter 7xca0,04-0,05ct graverad, skev

1 600 kr

Utrop: 1 200 kr

Ring 18K 4,4g Ø16 vitguld med diamant 1xca0,40ct enligt gravyr

5 600 kr

Utrop: 6 800 kr

Kedja Pansar 9K 5,4g 50cm trasig vid lås

Utrop: 1 200 kr

Armband 18K 51,5g ca 18,5cm tvåfärgat med diamanter 1xca0,33ct 2xca0,23ct 2xca0,13ct 2xca0,09ct 2xca0,06ct 2xca0,04ct 2xca0,025ct totalt ca1,48ct, bucklig i länk, del av lås i oädel metall

Utrop: 30 000 kr

Kedja Venezia 18K 3,7g 50,5cm trasigt lås

Utrop: 1 700 kr

Armband Bismarck 18K 2g 18,5cm skev i länk

Utrop: 1 000 kr

Ring 18K 7,4g Ø20¾ tvåfärgad, graverad

Utrop: 3 500 kr

Kedja Pansar 18K 16,4g 43cm bredd 3mm vitguld

Utrop: 9 500 kr

Örhänge 18K 0,4g vitguld, saknar sten

150 kr

Utrop: 200 kr

Berlock S925 3,5g Thomas Sabo, hjärta med rosa sten

25 kr

Utrop: 50 kr

Kosta Boda, blå vas, design: Ulrica Hydman Vallien (1938-2018), modell: Open Minds, signerad, höjd: ca 26cm, nr:48744

950 kr

Utrop: 750 kr

Konst Skulpturer

Henry Gustafsson (1943-2005), Lyftet, skulptur i tenn och sten, höjd ca 9cm, stämplad och signerad

850 kr

Utrop: 700 kr

Mulberry Oak Bayswater, väska, nr: 589541, 36x26x17cm, mjukt läder, spänne i borstad gulmetall, bruksslitage, fläckar på insidan, med dustbag

Utrop: 4 800 kr

Vas, Hadeland Norway Maud Gjeruldsen Bugge Design, höjd: ca 29cm

225 kr

Utrop: 100 kr

Vas, Iittala modell: Paadar design: Tapio Wirkkala höjd: 12cm

200 kr

Utrop: 75 kr

Skål/Fat, Steninge Slott, Lars Sestervik 2004, diameter: 38cm

125 kr

Utrop: 150 kr