121 - 140 av 500
1...678...25 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 19 november 2020

Klubbad för

RING, 18K vitguld med 9 rubiner 1,48 ctv 14 briljanter 0,13 ctv TW(G)/VS, storlek 16,75 mm

Utrop: 6 700 kr

ARMBAND, sterlingsilver, bärnsten, längd 18 cm, vikt 9,4 g.

400 kr

Utrop: 350 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljant ca 0,20 ct, ca W(H)/VVS, stl 16,25 mm, vikt 2,3 g.

2 000 kr

Utrop: 2 100 kr

GERT THYSELL, armring, silver, rutilkvarts, Gussi, Malmö 1970, innermått 6,7 x 6,5 cm, vikt 30,7 g.

950 kr

Utrop: 800 kr

RING, sterlingsilver, Finland 1972, justerbar storlek, vikt 14,8 g.

650 kr

Utrop: 450 kr

MARIA NILSDOTTER, ring, sterlingsilver, Lady Ring, stl 17,75 mm, vikt 7,2 g.

750 kr

Utrop: 700 kr

RING, platina, odlad pärla, baguetter ca 0,10 ctv, stl 18,75 mm, vikt 3,1 g, tunn ringskena.

1 600 kr

Utrop: 1 200 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 10 briljantslipaed diamanter ca 0,40 ctv, Stockholm 1966, stl 16,75 mm, vikt 4,5 g.

Utrop: 4 000 kr

PÄRLCOLLIER, doserat, odlade pärlor ca 5,4 - 8,6 mm, lås i 18K vitguld med blå safir samt rosenstenar, säkerhetskejda i 18K guld, längd 43 cm, knutet, vikt 23,9 g, 1 rosensten saknas.

Utrop: 2 000 kr

HÄNGE, 18K vitguld, tanzanit ca 2,50 ct, 22 briljantslipade diamanter ca 0,22 ctv, längd 2,2 cm, vikt 2,9 g, tanzanit med nagg på undersidan.

3 000 kr

Utrop: 2 300 kr

CARMOSÉRING, 18K vitguld, tanzanit ca 2,50 ct, 20 briljante ca 0,40 ctv, ca Light Brown/SI-P, stl 17,75 mm, vikt 5,3 g, diamanter med nagg och skador, svaga fattningar.

Utrop: 3 600 kr

RING, 14K guld, tanzanit ca 3,00 ct, 10 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, stl 16,25 mm, vikt 4,0 g., tanzanit med nagg, diamanter med nagg, svaga fattningar.

1 400 kr

Utrop: 1 600 kr

ENGELBERT, hänge, 18K guld, triangelslipad rökkvarts, mått 40 x 25 mm, vikt 6,9 g, nagg på ett hörn, sliten bordsfasett.

1 200 kr

Utrop: 1 400 kr

KARL LAINE, hänge/kedja, oxiderat sterlingsilver, bergkristall, justerbar längd 44, 42 cm, vikt 4,7 g.

Utrop: 250 kr

KARL LAINE, hänge/kedja, oxiderat sterlingsilver, bergkristall, längd 47,44, 41 cm, vikt 5,0 g.

Utrop: 250 kr

KARL LAINE, örhängen, sterlingsilver, bergskristall, stift, vikt 4,2 g.

250 kr

Utrop: 300 kr

HÄNGE, 18K vitguld, 7 briljantslipade diamanter ca 0,14 ctv ca W/SI, delvis matterad, höjd 18 mm, vikt 5,2 g.

Utrop: 2 900 kr

PÄRCOLLIER, 7 rader, odlade barocka sötvattenspärlor, svarta kulor, förgyllt lås, längd 48 cm, vikt 58,0 g, förgyllningen har delvis släppt.

325 kr

Utrop: 350 kr

PÄRCOLLIER, 4 rader, odlade barocka sötvattenspärlor, dobbar som passar Ole Lynggaard, längd 46 cm, vikt 118,1 g.

550 kr

Utrop: 450 kr

COLLIER, kulor av frostad bergskristall 12 mm, dobbar som passar Ole Lynggaard, längd 48 cm, vikt 93,7 g.

1 200 kr

Utrop: 450 kr