81 - 100 av 251
1...456...13 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 12 september 2020

Klubbad för

TIFFANY & CO, armband, Please return to, 18K guld, längd 18,5 cm, vikt 20,6 g.

14 200 kr

Utrop: 11 000 kr

CLAES GIERTTA, ring, 18K guld, signerad, Stockholm 1971, stl 17 mm, vikt 9,2 g. (d)

Utrop: 5 000 kr

GUNNAR TÄGT, armring, 18K guld, Stockholm 1982, stl 7,0x6,0 cm, vikt 41,4 g. (d)

Utrop: 21 000 kr

GEORG JENSEN, ring, nr 473, Sphere, sterlingsilver, onyx, stl 17 mm, vikt 8,7 g, originaletui.

800 kr

Utrop: 900 kr

OLE LYNGGAARD, armband, Mega, 18K guld, kullås i 18K vitguld/guld med briljantslipade diamanter ca 0,06 ctv, längd 19 cm, vikt 25,4 g, slitage.

13 200 kr

Utrop: 12 000 kr

CAROLINA BUCCI, armband, Twister, förgyllt silver, remmar, längd 18 cm, magnetlås, vikt 13,3 g.

900 kr

Utrop: 1 000 kr

CAROLINA BUCCI, armband, Twister, förgyllt silver, remmar, längd 18 cm, magnetlås, vikt 13,8 g.

Utrop: 1 000 kr

CAROLINA BUCCI, armband, Twister, förgyllt silver i roséguld, remmar, längd 18 cm, magnetlås, vikt 13,1 g.

Utrop: 1 000 kr

ALLIANSRING, 18K roséguld, 11 briljantslipad diamanter ca 1,00 ctv, ca TW-TCr/SI-P, stl 17 mm, vikt 3,0 g, två diamanter har nagg på kronan.

Utrop: 8 000 kr

EFVA ATTLING, ring, Captured harmony ring, sterligsilver, stl 18,75 mm, originalask.

900 kr

Utrop: 850 kr

LAPPONIA, ring, Geysir, 18K guld, design Björn Weckström, Finland 1979, stl 17,5 mm, vikt 7,6 g.

Utrop: 4 000 kr

TOUS, ring, Gold lio gem ring, 18K guld, safirer, ej stämplad, stl 18,5 mm, vikt 6,7 g.

3 600 kr

Utrop: 2 300 kr

RING, sterlingsilver, gulddetaljer, grön agat, Silverblänk och guldkorn, Ystad, stl 18,75 mm, vikt 13,5 g.

950 kr

Utrop: 1 100 kr

ALLIANSRING, 18k vitguld, 12 briljantslipade diamanter 0,52 ctv, ca TW-W/VS, stl 16,75+ mm, vikt 3,5 g.

4 900 kr

Utrop: 5 600 kr

GEORG JENSEN, örhängen, Fusion, 18K guld, briljantslipade diamanter, stift, höjd 11 mm, vikt 8,3 g.

9 900 kr

Utrop: 6 900 kr

GEORG JENSEN, hänge, Dew Drop, sterlingsilver, briljantslipade diamanter 0,07 ctv, höjd 64 mm, vikt 6,3 g.

2 400 kr

Utrop: 2 300 kr

GEORG JENSEN, ring, Cascade, 18K vitguld, 3 briljantslipde diamanter 0,21 ctv, TW/VS, stl 19 mm, vikt 5,1 g.

6 100 kr

Utrop: 6 900 kr

GEORG JENSEN, örhängen, Cascade, 18K vitguld, 6 briljantslipade diamanter 0,24 ctv, TW/VS, stift, höjd 10 mm, vikt 2,9 g.

8 500 kr

Utrop: 5 600 kr

BVLGARI, ring, B.Zero1, 18K vitguld, 3 band, stl 56 (17,75+ mm), vikt 11,2 g, visst slitage, originaletui.

5 900 kr

Utrop: 5 600 kr

ALLIANSRING, 18k vitguld, 20 briljantslipade diamaner 0,40 ctv enligt gravyr, ca TW-TCa/VS, stl 16 mm, vikt 3,4 g.

Utrop: 5 400 kr