Avslutad | Pant – Tisdag 8 september 2020
Klockor Casio
Casio G-Shock, armbandsur, refnr GA-2000S-1AER, 5590, snr 909FR9, quartz/digital, stål med gummilänk
Klockor Emporio Armani
Emporio Armani, armbandsur, refnr AR-1908 snr 111808 stål, quartz, Ø32mm, länk i stål
Klockor Casio
Casio G-Shock Mudmaster, armbandsur, refnr GG-B100-1AER, 5594, snr 977M8M, quartz/digital, stål med gummilänk, med manualer, box och ytterkartong
Longines Flagship Heritage, armbandsur, refnr L4.795.4.72.2, snr 35451533, automat, stål, datum, Ø38,5mm, plexiglas något repigt/naggat, läderarmband, extra läderarmband (slitet) cert feb-2010 Fredmans Ur, manual, kvitto på köp, reklamblad,box och ytterka
Objektiv Sigma Samyang for Canon, T1.5 VDSLR II 1.5/85mm AS IF UMC II, B+W 72 010 UV-Haze MRC nano, snr BCP12342
Ljusstake "Liljan" Ystad Metall Sweden i mässing, design Ivar Ålenius-Björk, höjd: ca 12cm bredd: ca22cm
Figurin i stengods, fågel, Boris Stojkov (1925-1982) för Gustavsberg, höjd: ca 9,5cm bredd: 12,5cm
Figurin, EGO Stengods, Fisk, design: Willi Fischer (1925-2019), höjd: ca 14cm, bredd: ca 14cm, naggad
Michael Kors, top zip clutch/wristlet, MK Logo-Print, färg: Vanilla, mått ca 25x14,5cm, detaljer i gulmetall
Michael Kors, handväska, Jet Set MK Logo-Print Signature Tote, färg: Vanilla, mått ca 41x27x15,5cm, detaljer i gulmetall, i dustbag
Helmer Osslund (1866-1938), målning, signerad, mått inkl. ram ca 43x30,5cm, mått exkl. ram ca 36x23,5cm, sommarlandskap, med auktionstag
Jan Grantorp (1952-) grafiskt blad, signerat och numrerat 143/350, motiv G:A Lundabron, mått inkl. ram ca67x52cm, mått exkl. ram ca61,5x46cm, med informationsblad på baksidan. Hämtas och visas på Sefina Pantbank Birger Jarlsgatan 12 Stockholm.