1661 - 1680 av 1 773
1...838485...89 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 4 augusti 2020

Klubbad för

Parti silver S830 387,6g, graverat delvis defekt. Ej med på visning.

Utrop: 2 100 kr

Analog Sysemkamera Minolta SRT101 snr 2552642 med 2st Objektiv Solignor och Tokina samt Tele Converter Solignor och Blixt Sunpak, inget funktionstestat ingen funktionsgaranti lämnas

150 kr

Utrop: 150 kr

Ringar 6St S925/S830 20,6g med stenar

Utrop: 750 kr

Örhängen S925 7,2g med stenar

175 kr

Utrop: 225 kr

Ringar S925 11,1g med stenar

Utrop: 375 kr

Kedja venezia med hänge S925/S835 14,2g med stenar

1 300 kr

Utrop: 300 kr

Uppläggningsfat Rörstrand Blå Eld, Hertha Bengtson Längd: 35cm

425 kr

Utrop: 550 kr

Vas, Iittala, design Alvar Aalto, modell: Savoy färg: Salmon Pink (laxrosa), höjd: 15,5cm, med kartong

700 kr

Utrop: 600 kr

Mynt Övrigt

Mynt S400 100,1g 4st 5 kronor och 2st 2 kronor

Utrop: 250 kr

Mynt Övrigt

Mynt S900 50,1g 2st 5 kronor 1935 Gustav V

250 kr

Utrop: 300 kr

Färglitografi Ernst Billgren "Sveaborg" nr 33/170 bladmått: 75 X 78,5 cm signerad och numrerad i silverfärgad ram

3 600 kr

Utrop: 3 600 kr

Litografi Sven Lidberg signerard och numrerad 205/295 mått: 43x27cm

350 kr

Utrop: 425 kr

Litografi Sven Lidberg signerard och numrerad 176/295 mått: 43x27cm

425 kr

Utrop: 425 kr

Studenthängare i gjutjärn, en hängare med skada

200 kr

Utrop: 200 kr

Ljuslykta Kosta Boda, Bertil Vallien höjd: 16cm, signerad 90259

600 kr

Utrop: 375 kr

Skål på fötter, troligen tenn Handwork, Ø16,5cm

375 kr

Utrop: 50 kr

Vas Nittsjö nr. 2120 höjd: 26cm

200 kr

Utrop: 225 kr

Karott med lock, Ostindia Rörstrand, Ø20cm, höjd med lock ca10cm

425 kr

Utrop: 250 kr

Ytterfoder Gustavsberg 1900-talets början, keramik Oktagonal form. Nedre kant genombruten, Kinesisk stil i dekoren, Höjd 19cm, Ø30cm Slitage. Ställvis krackelerad, nagg

450 kr

Utrop: 550 kr

Silver S700 228,4g Ätpinnar 2 par 2 skedar Japan i sammetslåda

1 400 kr

Utrop: 1 100 kr