Avslutad | Pant – Tisdag 4 augusti 2020
Parti armbandsur 11st av varierande märken, damur, de flesta går ej och har defekter
John Caney Fickur 53 Cheapside London 18K Ø35mm boett nr. 59331 saknar nyckel, kedja i metall, bruttovikt: 50g inklusive kedjan
Fickur 14K Cylindre 6 rubis Ø31mm boettnr. 4445, saknar nyckel, defekt, bruttovikt: 25,6g
JF Jacot Locle fickur 18K boett nr. 6633, med nyckel, kedja i metall bruttovikt: 57g inklusive tillbehör, ca 1800-talets mitt Frankrike
President fickur 14K Ø32mm, boett nr. 6450119, skadat glas (gulnat), kedja i metall, bruttovikt inklusive kedjan 37,9g
Echappement a Cylindre Fickur 18K Ø43mm, kedja i metall, går ej, nyckel finns men möjligen fel nyckel bruttovikt: 60,4g, defekt urtavla
American Waltham watch Co fickur Ø40mm, doublé boett nr. 116091, kedja i metall, graverad, går ej
Fickur 18K Dent 61 Strand London Ø36mm, boett nr. 36062, saknar nyckel, går ej, defekt urtavla bruttovikt: 50g 1800-talets mitt
Rockford Watch Co fickur Ø53mm boett nr. 24375 snr. 35253 doublé, med jaktmotiv i form av hjort ca år 1900, saknar hängring
Fickur 18K B&K Ø52mm, boett nr. 1418541, savonett, tidigt 1900-tal, gaverad innerboett, bruttovikt: 99,2g
Fickur 14K Ø29mm boett nr. 86769, lös baksida, bucklig, repigt glas, bruttovikt: 22,3g