Avslutad | Pant – Tisdag 4 augusti 2020
Zenith Respirator 32x30mm, ref nr. 693D855, automat, dag/datum, originalkrona, 1970-tal, repigt glas, slitage, går men i möjligen i behov av service
Onyxa 18K Ø34mm, 25 jewels incabloc, datum, boett nr. 1112 1026 DA, automat, repor på glas och boett, bruttovikt 26,4g
Zentima De Luxe Ø34mm, 17 jewels incabloc, boett nr. 03001, manuell, med slitet läderband
Cartier Tank Vermeil S925 förgyllt silver ref nr. 66001 snr. 70038 20,5 x 20 (28) mm, quartz (går ej), mineralglas, defekt läderband, slitage på boett
Omega fickur guldpläterat stål, Ø46mm, boett nr. 9756456 snr. 8945580, 15 jewels, repor på glas, ålder ca år 1940, rosefärgad urtavla